Analiza Asocjacji Genomewide Choroby Tętnicy Wieńcowej ad 7

Tylko 13 z tych SNP jest reprezentowanych w macierzy GeneChip. W przypadku 36 genów nie było podstawowych ani znaczących SNP. W przypadku innych genów zidentyfikowaliśmy 270 SNP w kompletnej lub prawie kompletnej nierównowadze sprzężeń z SNP, które wcześniej uznano za związane z chorobą niedokrwienną serca lub zawałem mięśnia sercowego. Chociaż wiele SNP miało obiecujący związek z chorobą wieńcową w badaniu WTCCC lub z zawałem mięśnia sercowego w niemieckim badaniu, tylko dwa połączone SNP (rs17489268 i rs17411031) znakujące wariant Ser447 . Ter w genie lipazy lipoproteinowej miały znaczący związek w obu badaniach (tabela 6 w dodatkowym dodatku). Dyskusja
Wspólnie przeanalizowaliśmy dane z dwóch różnych, ale uzupełniających się badań stowarzyszenia genomewidu dotyczących choroby tętnic wieńcowych i zawału mięśnia sercowego, które przeprowadzono w podobny sposób i które objęły tę samą platformę do genotypowania. Sekwencyjne i połączone analizy dwóch zbiorów danych pozwoliły nam zidentyfikować kilka nowych loci genetycznych, które pojedynczo i łącznie znacząco wpływają na ryzyko choroby wieńcowej.
Powiązanie chromosomu 9p21.3 z chorobą wieńcową było najsilniejszym objawem w badaniu WTCCC.5 Stwierdzenie, że to miejsce jest najsilniej związane z zawałem mięśnia sercowego w niemieckim badaniu, dostarcza przekonujących dowodów na jego udział w chorobie wieńcowej. Dowody na związek są silne, wariant ryzyka jest powszechny, a każda kopia allelu znacznie zwiększa prawdopodobieństwo choroby. Odkrycia te jednoznacznie wskazują na główny genetyczny wariant ryzyka w tym locus.
Rzeczywiście, podczas rewizji tego manuskryptu, dwa inne badania genomewidów donoszą o silnym powiązaniu tego samego locus 9p21.3 z chorobą wieńcową i zawałem mięśnia sercowego, 13,14 co czyni to miejsce najbardziej replikowanym miejscem dla choroby tętnic wieńcowych zidentyfikowanej do tej pory. Region zawiera sekwencje kodujące geny dla dwóch zależnych od cyklin inhibitorów kinaz, CDKN2A (kodującego prototypowe białko IN16 P16 INK4a) i CDKN2B (kodującego p15INK4b), które odgrywają ważną rolę w regulacji cyklu komórkowego i mogą być ich rola w indukowanym przez TGF-. hamowaniu wzrostu, w patogenezie miażdżycy 15-17 Chociaż regulacja jednego lub obu genów CDKN2 może wyjaśniać związek z chorobą wieńcową, należy również wziąć pod uwagę inne wyjaśnienia, w tym zaangażowanie gen fosforylazy metylotioadenozyny (MTAP) lub inne eksprymowane sekwencje zlokalizowane w regionie. Ten sam region jest ostatnio powiązany ze zwiększoną podatnością na cukrzycę typu 2, 18-20 zwiększa możliwości wspólnego, a nie pojedynczego mechanizmu powodującego zarówno chorobę wieńcową, jak i cukrzycę.
Powiązanie chromosomu 6q25.1 z chorobą wieńcową odwzorowuje gen MTHFD1L, który koduje izoenzym mitochondrialny syntazy C1-tetrahydrofolianowej (THF). 21, 22 Rodzina syntaz C1-THF jest stosowana w różnych procesach komórkowych, w szczególności synteza puryn i metioniny.21 Zatem aktywność MTHFD1L może również przyczyniać się do poziomów homocysteiny w osoczu, 21,23 zwiększając możliwość związku między wariantami MTHFD1L i tym czynnikiem ryzyka dla choroby wieńcowej.24 Wstępna analiza danych z 1070 osoby w badaniu AtheroGene25 nie ujawniły związku między genotypami rs6922269 a poziomem homocysteiny w osoczu (Tiret L, Blankenberg S: komunikacja osobista)
[podobne: choroba bostońska objawy, hipotermia terapeutyczna, piperine forte w aptece ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Analiza Asocjacji Genomewide Choroby Tętnicy Wieńcowej ad 7

 1. Mr. Spy pisze:

  Article marked with the noticed of: stomatolog poznań[…]

 2. Kordian pisze:

  Prosze nie wprowadzac ludzi w blad

 3. Stanisław pisze:

  Article marked with the noticed of: Kosmetyki naturalne producent[…]

 4. Fabian pisze:

  z wyrostkiem nie ma żartów

 5. Sexual Chocolate pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do sklep z odżywkami[…]

 6. 57 Pixels pisze:

  Jako, ze jestem cukrzykiem, kupiłem ten zachwalany olej