Choroba reumatyczna serca w krajach rozwijających się ad

Rzeczywiście, chociaż nasze zrozumienie patogenezy tej tajemniczej choroby uległo pewnej poprawie, jedyne postępy, które znacząco zmieniły leczenie lub zapobieganie gorączce reumatycznej w ciągu ostatnich 40 lub 50 lat pojawiły się w medycynie i chirurgii w leczeniu ciężkiej choroby reumatycznej serca – leczenie, które jest w dużej mierze paliatywne i niedostępne ani niedrogie dla większości dotkniętych pacjentów. Podstawą kontroli gorączki reumatycznej pozostaje leczenie paciorkowatego zapalenia gardła grupy A penicyliną (profilaktyka pierwotna) i podawanie zastrzyków penicyliny G-benzatyną co 3 do 4 tygodni przez wiele lat u osób z gorączką reumatyczną w wywiadzie w celu zapobiegania nawrotom (wtórne profilaktyka). Obie strategie opierają się na wynikach badań przełomowych opublikowanych w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku Potencjalne środki zapobiegawcze w przypadku gorączki reumatycznej i reumatycznej choroby serca. Leczenie ból gardła odnosi się do pierwotnej profilaktyki – to znaczy diagnozy i leczenia paciorkowcowego zapalenia krtani w grupie A.
Dostępne i potencjalne środki kontrolne w zakresie gorączki reumatycznej i reumatycznej choroby serca przedstawiono na schemacie. Spośród nich tylko jedna – wtórna profilaktyka – okazała się opłacalna i praktyczna nawet w najbiedniejszych krajach. Od ponad 20 lat Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła profilaktykę wtórną, najskuteczniej dostarczaną w ramach skoordynowanego programu z wykorzystaniem rejestru pacjentów, jako pierwszy priorytet w kontrolowaniu reumatologicznej choroby serca. Jednak większość krajów rozwijających się wciąż nie ma skutecznych metod leczenia. programy wtórnej profilaktyki.
Zapewnienie, że profilaktyka wtórna jest dostępna dla tych, którzy jej potrzebują, jest jednym z kilku kluczowych pytań związanych z wdrażaniem aktualnej wiedzy na temat kontroli gorączki reumatycznej i choroby reumatycznej serca. Inne istotne pytania dotyczą identyfikacji osób z łagodną chorobą reumatyczną serca, aby wcześniej można było im zaoferować profilaktykę wtórną, czy profilaktyka pierwotna może być praktycznym i opłacalnym środkiem zdrowia publicznego w krajach rozwijających się oraz jak zapewnić, że ograniczone fundusze opieki zdrowotnej są wydawane najefektywniej – co może pociągać za sobą przesunięcie części finansowania z kosztownej operacji kardiochirurgicznej z powodu ciężkiej choroby reumatycznej serca na opracowanie solidnych programów wtórnej profilaktyki.
Inne kluczowe kwestie dotyczą konieczności opracowania nowego podejścia do prewencji pierwotnej, w szczególności szczepionki chroniącej przed gorączką reumatyczną. Opracowuje się szereg szczepionek, a bezpieczna i skuteczna szczepionka może być dostępna w ciągu jednej lub dwóch dekad. Jednak doświadczenia z innymi stosunkowo niedawnymi szczepionkami, w tym szczepionkami skoniugowanymi pneumokokami i Haemophilus influenzae typu B, sugerują, że może istnieć wiele barier w finansowaniu, akceptowaniu i stosowaniu nowych szczepionek w miejscach, które najbardziej ich potrzebują. Potencjalne alternatywne strategie, w tym kontrolowanie paciorkowcowych infekcji skórnych, są intrygujące, ale nie udowodnione korzyści
W jaki sposób zostaną rozwiązane te problemy. Chociaż niektóre podstawowe badania dotyczące patogenezy i opracowywania kandydatów na wczesne stadium szczepionek mogą odbywać się w laboratoriach na całym świecie, badania kliniczne, epidemiologiczne i dotyczące zdrowia publicznego wymagają dostępu do populacji z wysoką liczbą chorób
[patrz też: desderman, hipotermia terapeutyczna, piperine forte ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Choroba reumatyczna serca w krajach rozwijających się ad

  1. Hanna pisze:

    ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

  2. Alpha pisze:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: trening ems[…]

  3. Glyph pisze:

    Byłam już u dwóch dermatologów