Choroba reumatyczna serca w krajach rozwijających się cd

W ostatnich latach wiele takich badań przeprowadzono w Australii, Nowej Zelandii i regionie Rocky Mountain w Stanach Zjednoczonych. Jednak badania stosowane mające znaczenie dla krajów rozwijających się powinny mieć miejsce w krajach rozwijających się – jest to propozycja stawiająca wiele oczywistych wyzwań. Nawet jeśli przeszkody spowodowane przez słabą edukację, brak wykwalifikowanej siły roboczej, ograniczone finanse, nieodpowiednią technologię i oddalenie populacji, które są najbardziej zagrożone chorobą, można pokonać, ciężar reumatycznej gorączki i choroby reumatyczne często jest albo niedocenione lub skarłowaciałe wskutek epidemii ludzkiego wirusa upośledzenia odporności, malarii, gruźlicy i zapalenia płuc. Zdjęcie z dwuwymiarowego echokardiogramu u pacjenta z umiarkowaną niedomykalnością w obrębie rdzenia kręgowego z powodu reumatycznej choroby serca. Widoczny jest czterokomorowy widok wierzchołkowy, z kolorowym obrazem Dopplera ilustrującym sygnał przepływu zwrotnego, który rozciąga się wzdłuż bocznej ściany lewego przedsionka. Niebiesko-żółty wzór mozaiki wskazuje strumień zwrotny (strzałka). (Dzięki uprzejmości dr. Andrew Steera z University of Melbourne).
Marijon i jego współpracownicy powinni się pochwalić wynikami badań opisanych w tym wydaniu czasopisma (strony 470-476). Badanie stanowi partnerstwo wśród naukowców z Mozambiku, Kambodży, Francji i Australii. Zajmuje się ważną kwestią praktyczną: czy i jak przeprowadzić badania przesiewowe w kierunku chorób reumatycznych u dzieci w wieku szkolnym w krajach rozwijających się. Ponadto przedstawia przekonujący argument za zastosowaniem badania echokardiograficznego (patrz zdjęcie). Argumentem kontrargumentującym jest to, że korzystanie z tak kosztownej technologii nie jest ani wykonalne, ani przystępne cenowo w krajach o największym obciążeniu chorobą. Gdyby jednak polegać na diagnozie klinicznej, pominięto by około 90% przypadków wykrytych echokardiograficznie. Niedopuszczalne jest pozostawienie tych przypadków niezdiagnozowanych, a dzieciom tym grozi nawrót gorączki reumatycznej po prostu dlatego, że badanie echokardiograficzne jest postrzegane jako niewłaściwe wykorzystanie nowoczesnej technologii w krajach rozwijających się. Zamiast tego potrzebne są dalsze badania w celu zdefiniowania modeli badań echokardiograficznych, które są praktyczne, przystępne i mają szerokie zastosowanie.
Marijon i in. Okazało się, że 2 do 3% dzieci w wieku szkolnym w Kambodży i Mozambiku cierpi na chorobę reumatyczną, prawie wszystkie wcześniej nierozpoznane. Wiemy, że jest to wierzchołek góry lodowej: przypadki u dzieci w wieku od 5 do 14 lat prawdopodobnie stanowią od 15 do 20% wszystkich przypadków w populacji.1 Dane te potwierdzają, że gorączka reumatyczna i choroba reumatyczna serca są wystarczające znaczenie, aby zagwarantować pilną uwagę międzynarodowych społeczności zdrowia publicznego i społeczności badawczych.
Author Affiliations
Dr Carapetis jest dyrektorem Menzies School of Health Research, Charles Darwin University, Casuarina, Terytorium Północne w Australii.

[hasła pokrewne: szczepionka podjednostkowa, choroba bostońska objawy, choroba bostońska wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Choroba reumatyczna serca w krajach rozwijających się cd

 1. Bianka pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: skuteczne odchudzanie[…]

 2. Teodor pisze:

  przeczytałam jakie ma nietolerancja laktozy objawy

 3. Inga pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: catering sushi warszawa[…]

 4. Miłosz pisze:

  korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

 5. Joanna pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: alkomaty[…]

 6. Weronika pisze:

  takie czasy nastały i gotujemy się w falach radiowyc