Częstość występowania reumatycznych chorób serca wykrytych metodą echokardiograficzną ad

Oba badania zostały przeprowadzone po planowaniu perspektywicznym przez centralną grupę badaczy, która obejmowała ustanowienie protokołów dla prospektywnie zdefiniowanych klinicznych i echokardiograficznych kryteriów rozpoznawania reumatycznych wad zastawkowych. Pierwsze badanie przeprowadzono w Kambodży w 2001 i 2002 r. Po zatwierdzeniu przez Ministerstwo Zdrowia. Badacze zwrócili się do dyrektorów losowo wybranych szkół w stolicy Phnom Penh i wszyscy zgodzili się wziąć udział. Wszystkie dzieci w każdej szkole zostały zaproszone do udziału; dzieci, których rodzice lub opiekunowie wyrazili świadomą zgodę, zostały przewiezione do Centrum Centrum Phnom Penh, gdzie przeszli kompleksowe badania kliniczne i echokardiograficzne (z przetwornikiem Sonos 4500 4-7 MHz firmy Philips) pod kątem objawów choroby reumatycznej serca. Obrazy zostały nagrane na taśmie wideo super VHS do późniejszego przeglądu przez niezależnego lekarza, który miał doświadczenie w diagnozowaniu reumatycznych chorób serca i nie był świadomy wyników klinicznych. Wyniki tego badania zdawały się potwierdzać naszą hipotezę, że znacznie częstsze występowanie reumatycznej choroby serca można znaleźć w badaniu echokardiograficznym. Następnie zdecydowaliśmy się powtórzyć badanie z bardziej rygorystycznymi procedurami randomizacji do selekcji pacjentów i potwierdzeniem wyników echokardiograficznych przez wielu niezależnych obserwatorów.
Badanie przeprowadziliśmy w Mozambiku od maja do października 2005 r. Po zatwierdzeniu badania przez komisję etyczną Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji. W sumie 2170 uczniów z sześciu publicznych szkół podstawowych zostało losowo wybranych spośród 1,140 000 dzieci w wieku od 6 do 17 lat mieszkających w stolicy Maputo. Ogólna próba była równo rozłożona na siedem klas, z 310 osobnikami na poziomie klasy, w celu zapewnienia równomiernego rozkładu wieku. Dwie trzecie dzieci (1440) pochodziło ze szkół podmiejskich, a jedna trzecia (730) ze szkół miejskich. Dla każdego poziomu klasy, klasy zostały wybrane za pomocą systematycznej procedury randomizacji z oprogramowaniem Epi Info (wersja 3.3.2). W każdej wybranej klasie uwzględniono wszystkie dzieci, które otrzymały pisemną zgodę od rodzica lub opiekuna (91,6% dzieci).
W przypadku każdego dziecka odnotowano przypadki ostrej gorączki reumatycznej. Uczestniczące dzieci przeszły następnie szczegółowe badanie kliniczne i echokardiograficzne (z przetwornikiem SonoSite 4,2 MHz) w szkole. Nieobecni zostali zauważeni i dokonano ponownej rewizji, aby zbadać ich wszystkich. Wszystkie dzieci, u których stwierdzono zaburzenia pracy serca za pomocą przenośnego systemu ultrasonograficznego, poddano powtórnemu skanowaniu w Maputo Heart Institute (z przetwornikiem Sonos 4500 4-7 MHz firmy Philips). Obrazy te zostały zarejestrowane na taśmie wideo super-VHS do późniejszej analizy przez trzech niezależnych lekarzy doświadczonych w diagnozowaniu reumatycznych chorób serca.
W obu badaniach dzieci z rozpoznaniem ostrej gorączki reumatycznej zgodnie ze zmienionymi kryteriami Jonesa leczono salicylanami i antybiotykami.5 Każde dziecko, u którego wykryto zmiany reumatyczne w echokardiografii, było monitorowane medycznie co 6 miesięcy, w tym kliniczne. oraz ocena echokardiograficzna, zapoczątkowanie profilaktyki antybiotykowej w przypadkach zmian uznawanych za istotne zgodnie z kryteriami Światowej Organizacji Zdrowia oraz leczenie chirurgiczne, w przypadku wskazań klinicznych.
Definicje kliniczne i echokardiograficzne
Badanie kliniczne wykonali lekarze mający doświadczenie w rozpoznawaniu reumatycznych chorób serca
[więcej w: piperine forte w aptece, olx sokółka, szczepionka podjednostkowa ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Częstość występowania reumatycznych chorób serca wykrytych metodą echokardiograficzną ad

 1. Karol pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dobry stomatolog[…]

 2. Guillotine pisze:

  Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

 3. Cross Thread pisze:

  Article marked with the noticed of: bio żywność[…]

 4. Michalina pisze:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza