Czy próbka moczu z czystym połowem zmniejsza skażenie bakteryjne

Porównanie próbek moczu czystego i nieoczyszczonego według kultur i analizy moczu. Standardowa praktyka pobierania próbki moczu od kobiet do hodowli bakterii obejmuje oczyszczanie krocza i ujścia cewki moczowej przed pobraniem. Aby ustalić, czy takie oczyszczanie wpływa na szybkość skażenia bakteryjnego środkowych próbek moczu, przebadaliśmy 105 bezobjawowych pracowników służby zdrowia (Tabela 1). Nie wykluczaliśmy kobiet w ciąży, cierpiących na menstruacje lub mających znamienną historię infekcji dróg moczowych lub nieprawidłowości anatomicznych.
Każda kobieta pobrała dwie próbki moczu ze środkowego strumienia podczas kolejnych oddawania moczu. Pierwsza próbka nie była próbką czystego połowu, a druga była próbką czystego połowu. Obie próbki badano za pomocą analizy moczu i hodowli bakteryjnej przy użyciu standardowych metod1,2 i definicji pozytywnej kultury moczu, zanieczyszczonej kultury moczu i zanieczyszczonej analizy moczu3.
Sto kobiet spełniło kryteria badania i pomyślnie ukończyło badanie. Stwierdzono, że sześćdziesiąt cztery ze 100 nieczystych hodowli moczu i 64 ze 100 czystych hodowli zostały zanieczyszczone. Stwierdzono, że siedemdziesiąt dwie z 200 kultur (36 procent) są sterylne. Żadna z hodowli moczu nie była pozytywna. Porównując wyniki na poszczególnych osobnikach zidentyfikowano 10 kobiet, których hodowle nie czystych połowów okazów były sterylne, ale których czyste kultury zostały skażone. Dziesięć innych osób miało zanieczyszczone kultury nieczystych gatunków ryb i sterylnych kultur czystego połowu. Osiemdziesięciu badanych miało podobne wyniki hodowli w obu próbkach moczu (tj. Obie były sterylne lub zanieczyszczone). W analizie moczu stwierdzono, że 11 próbek (5,5 procent) jest zanieczyszczonych, ale żadna z odpowiednich hodowli nie była pozytywna.
We wcześniejszych badaniach wykazaliśmy, że krocze oczyszczanie u młodych chłopców4 i dziewcząt5 nie zmniejsza zakażenia bakteryjnego kultury moczu. U kobiet technika czystego połowu w nurcie środkowym pozostaje standardową praktyką w zakresie pobierania próbki moczu do hodowli bakteryjnej, pomimo badań wykazujących jej brak skuteczności6-8. Żadna z 200 próbek moczu w tym badaniu nie była pozytywna. Nie stwierdzono różnicy w szybkości skażenia bakteryjnego między próbkami uzyskanymi za pomocą metody czystego połowu a metodami uzyskanymi metodą nie czystego połowu . W przypadku 11 skażonych próbek żadna z odpowiednich hodowli moczu nie była dodatnia.
W naszym szpitalu czysty zestaw do zbiórki moczu kosztuje 0,47 USD, w porównaniu z 0,21 USD za sterylny kubek z próbkami. Używamy około 45 000 zestawów czystych haczyków rocznie.
Kobiety mogą uzyskać wiarygodną próbkę moczu w średnim strumieniu do hodowli bez użycia zestawów czystego łowienia i mycia krocza. Powinno to ułatwić gromadzenie i znacznie obniżyć koszty każdej kultury.
Marketa Kyncl Leisure, MD
Sharon M. Dudley, MT (ASCP)
Leigh G. Donowitz, MD
University of Virginia Health Sciences Center, Charlottesville, VA 22908
8 Referencje1. Graff L. Podręcznik rutynowej analizy moczu. Filadelfia: JB Lippincott, 1983.
Google Scholar
2. Baron EJ, Finegold SM Mikrobiologia diagnostyczna Baileya i Scotta. 8 ed. St. Louis: CV Mosby, 1990.
Google Scholar
3. Kunin CM. Wykrywanie, zapobieganie i leczenie infekcji dróg moczowych: instrukcja dla lekarza, pielęgniarki i pokrewnego pracownika służby zdrowia. 2nd ed. Filadelfia: Lea i Febiger, 1974.
Google Scholar
4. Lohr JA, Donowitz LG, Dudley SM. Wskaźniki skażenia bakteryjnego dla nieumarłych i czystych połowów średnich kolekcji moczu u chłopców. J Pediatr 1986; 109: 659-660
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
5. Lohr JA, Donowitz LG, Dudley SM. Wskaźniki skażenia bakteryjnego w kolekcjach moczu z usuniętym oddechem u dziewcząt. J Pediatr 1989; 114: 91-93
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
6. Bradbury SM. Pobieranie próbek moczu w praktyce ogólnej: czyścić lub nie czyścić. JR Coll Gen Pract [Occas Pap] 1988; 38: 363-365
MedlineGoogle Scholar
7. Morris RW, Watts MR, Reeves DS. Oczyszczanie krocza przed uchem w połowie strumienia: niezbędny rytuał. Lancet 1979, 2: 158-159
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
8. Immergut MA, Gilbert EC, Frensilli FJ, Goble M. Mit czystego próbki moczu. Urology 1981; 17: 339-340
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
(22)
[podobne: szpital jelenia góra rejestracja, piperine forte, krynica zdrój uzdrowisko ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Czy próbka moczu z czystym połowem zmniejsza skażenie bakteryjne

 1. Kingfisher pisze:

  Wapnia najwiecej ma kapusta

 2. Lilia pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dieta wrocław[…]

 3. Iga pisze:

  Jestem w ciąży

 4. Nikodem pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: badanie emg warszawa[…]

 5. Kornelia pisze:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

 6. Diana pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: naturalny termogenik[…]

 7. Daniel pisze:

  w stosunku do lasera to duży krok na przód