Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia ad 7

Czternaście spośród 16 niekonwencjonalnych terapii zostało wykorzystanych przez szacunkowo milion lub więcej osób w 1990 roku. Szacowana liczba wizyt ambulatoryjnych dla dostawców niekonwencjonalnej terapii w 1990 roku wyniosła 425 milionów (95 procent przedziału ufności, 302 miliony do 548 milionów). Liczba ta przekracza szacunkowe 388 milionów wizyt w 1990 r. Łącznie dla wszystkich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (lekarzy ogólnych i rodzinnych, pediatrów i specjalistów w zakresie chorób wewnętrznych) 24.
Tabela 5. Tabela 5. Krajowe prognozy wydatków na niekonwencjonalną terapię w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku. Krajowe prognozy wydatków na niekonwencjonalną terapię podsumowano w Tabeli 5. Jeśli przyjąć, że opłaty za wizyty u dostawców niekonwencjonalnej terapii zostały opłacone w całości, Amerykanie wydali około 11,7 miliarda dolarów na te usługi w 1990 r. Szacunki te dotyczą wyłącznie usług świadczonych przez usługodawców i nie obejmują wydatków na leki, takie jak zioła lub sprzęt medyczny, urządzenia, książki i inne materiały.
Zbadaliśmy dwa dodatkowe wydatki, pytając respondentów o ich stosowanie komercyjnych suplementów diety (takich jak formuła diety instant, pigułki dietetyczne i posiłki w opakowaniach jednostkowych) i megawitaminy dostępne bez recepty. Respondenci, którzy korzystali z tych suplementów, zgłosili, że wydatki na suplementy diety wynoszą 228 USD na osobę rocznie, a dla megawitamin 203 USD na osobę rocznie. Wyniki te dają krajowe prognozy, odpowiednio, w wysokości 1,2 miliarda USD i 0,8 miliarda USD. Dodając te dodatkowe wydatki do planowanych wydatków na wszystkie wizyty u dostawców niekonwencjonalnej terapii, szacujemy, że wydatki w 1990 r. Wyniosły 13,7 mld USD.
Całkowite prognozowane wydatki na zakup niekonwencjonalnej terapii plus suplementy wyniosły 10,3 miliarda dolarów w 1990 r. Jest to porównywalne z wydatkami z kieszeni na całą opiekę szpitalną w Stanach Zjednoczonych w 1990 r. (12,8 miliarda dolarów), i jest prawie połowa kwoty wydanej z kieszeni na wszystkie usługi lekarzy w Stanach Zjednoczonych (23,5 mld USD) 25.
Dyskusja
Odkryliśmy, że niekonwencjonalna medycyna ma ogromną obecność w amerykańskim systemie opieki zdrowotnej. Szacuje się, że jedna trzecia osób w dorosłej populacji USA stosowała niekonwencjonalną terapię w 1990 r. Szacowana liczba wizyt w 1990 r. Dla dostawców niekonwencjonalnych terapii była większa niż liczba wizyt u wszystkich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w całym kraju, a kwota wydatkowana kieszeń na niekonwencjonalną terapię była porównywalna do kwoty wydanej z kieszeni przez Amerykanów na wszystkie hospitalizacje. Około na 4 Amerykanów, którzy widzą swoich lekarzy z powodu poważnego problemu zdrowotnego, może stosować niekonwencjonalne leczenie oprócz konwencjonalnej medycyny w tym problemie, a 7 z 10 takich spotkań odbywa się bez pacjen- tów, którzy mówią swoim lekarzom, że stosują niekonwencjonalne leczenie. Ponadto wykorzystanie jest szeroko rozpowszechnione we wszystkich grupach socjodemograficznych.
Granice reprezentatywności naszej próbki są ograniczone, ponieważ ograniczały się do gospodarstw domowych z telefonami. Osobom żyjącym w gospodarstwach domowych bez telefonów, w schroniskach lub na ulicy, a także w instytucjach nie zostały pobrane próbki
[podobne: insuflacja żołądka wikipedia, wojskowa specjalistyczna przychodnia lekarska, rtg zęba cena ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia ad 7

 1. Take Away pisze:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?

 2. Jester pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: stomatolog olsztyn[…]

 3. Anastazja pisze:

  no to niegroźne czy nie?

 4. Filip pisze:

  [..] Cytowany fragment: Portal medyczny[…]

 5. Vagabond Warrior pisze:

  Chcecie omega-3, to jest chia

 6. Kuba pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Gainery[…]

 7. Ida pisze:

  Wapnia najwiecej ma kapusta