Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia ad 8

Ponadto wyłączyliśmy osoby, które nie mówią po angielsku i osoby, dla których rozmowa kwalifikacyjna byłaby uciążliwa z powodu upośledzenia fizycznego lub umysłowego. Częstotliwość i schematy stosowania niekonwencjonalnej terapii wśród tych podgrup (i wśród dzieci) nie są znane. Jeśli chodzi o uogólnienie odpowiedzi 67% respondentów, którzy ukończyli wywiad, przeprowadziliśmy dwa zestawy porównań z wcześniejszymi ankietami krajowymi. Nasza próbka odpowiadała rozkładowi przedmiotów z ankiety przeprowadzonej przez National Health Interview Survey23 w odniesieniu do wieku, płci, rasy, klasy społecznej i innych zmiennych socjodemograficznych, co sugeruje, że nasza próba była reprezentatywna dla amerykańskiej populacji gospodarstw domowych. W porównaniu z krajowym badaniem dotyczącym zdrowia i odżywiania26, w naszym badaniu wzięło udział mniej osób, które zgłosiły zły stan zdrowia w pięciostopniowej skali stanu zdrowia (3% w porównaniu z 7%). Niedostateczna reprezentacja respondentów o złym stanie zdrowia odzwierciedla nasze wykluczenie tych, dla których badanie byłoby uciążliwe z powodu ich fizycznej niezdolności. Ponieważ odkryliśmy, że osoby, które zgłosiły zły stan zdrowia, miały znacznie wyższe wskaźniki stosowania terapii niekonwencjonalnej niż te, które postrzegają siebie jako osoby o lepszym zdrowiu (52 procent w porównaniu z 33 procentami), projekt badania mógł spowodować zaniżenie wykorzystania niekonwencjonalna terapia.
Niekonwencjonalne terapie są zwykle stosowane jako pomocnicze w konwencjonalnej terapii, a nie jako jej zamienniki. Użytkownicy terapii niekonwencjonalnej częściej widzieli lekarza niż dostawcę niekonwencjonalnych terapii, a wizyty u dostawców w poważnych warunkach medycznych w przypadku braku kontaktu z lekarzem były rzadkością. Co więcej, w przeciwieństwie do poprzednich raportów z badań z udziałem pacjentów z rakiem, 6,7,9 brak respondentów w tym ogólnokrajowym badaniu, którzy stwierdzili, że rak jest głównym problemem medycznym, zgłosił się do dostawcy niekonwencjonalnej terapii bez wizyty u lekarza w tym stanie.
Chociaż znaczna część literatury poświęconej niekonwencjonalnym praktykom medycznym koncentruje się na potencjalnie zagrażającej życiu lub wyniszczającej chorobie, stosowanie niekonwencjonalnej terapii nie ograniczało się do stanów zagrażających życiu. Prognozy z danych ankietowych wskazują, że miliony Amerykanów stosowało niekonwencjonalną terapię dla każdego z badanych przez nas warunków, z których większość nie zagraża życiu. Inaczej mówiąc, jest prawdopodobne, że praktycznie wszyscy lekarze widzą pacjentów, którzy rutynowo stosują niekonwencjonalne terapie. Rzeczywiście, dla lekarzy aktualnie opiekujących się pacjentami z problemami z plecami, lękiem, depresją lub przewlekłym bólem, prawdopodobieństwo jest większe niż jedna trzecia, że pacjent jednocześnie stosuje niekonwencjonalną terapię dla tych problemów medycznych bez ujawniania tego faktu.
Nasze wyniki sugerują również, że stosowanie niekonwencjonalnej terapii nie ogranicza się do głównych warunków medycznych danej osoby. Jedna trzecia respondentów, którzy stosowali niekonwencjonalną terapię w 1990 r., Nie używała jej w żadnym z głównych warunków medycznych. Na tej podstawie wnioskujemy, że znaczna ilość niekonwencjonalnej terapii jest wykorzystywana do niesprzyjających warunków medycznych, promocji zdrowia lub zapobiegania chorobom
[więcej w: megamed bełchatów, wirus bostoński wikipedia, darmowe leki po 75 roku życia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia ad 8

 1. Dominik pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: pokrowce antyroztoczowe[…]

 2. Grave Digger pisze:

  Ciekawa jestem tylko czy jeśli wynik będzie świadczył o alergii

 3. Mr. 44 pisze:

  Article marked with the noticed of: kawa świeżo palona[…]

 4. Hanna pisze:

  Wartościowy tekst, ale niepełny.