Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia ad 9

Jednak kwestie te nie były przedmiotem naszych badań. Chociaż użytkownicy terapii niekonwencjonalnej częściej mają kontakt z lekarzami niż z dostawcami niekonwencjonalnych terapii, mniej niż 3 na 10 użytkowników niekonwencjonalnej terapii wspomina o ich stosowaniu do swoich lekarzy. Co więcej, mniej więcej połowa osób, które stosują niekonwencjonalną terapię ze względu na swoje główne schorzenia, nie ma nadzoru nad tym leczeniem ani przez lekarza, ani przez dostawcę niekonwencjonalnej terapii. Ekstrapolacje dla ludności USA sugerują, że około 20 milionów Amerykanów zalicza się do tej nienadzorowanej kategorii.
Nasza obserwacja, że większość użytkowników niekonwencjonalnej terapii nie omawiała tej terapii z lekarzem, sugeruje brak aktualnych relacji pacjent-lekarz. Być może ten brak komunikacji wynika z błędnego założenia lekarzy, że ich pacjenci nie rutynowo stosują niekonwencjonalne terapie w przypadku poważnych problemów medycznych. Być może lekarze nie omawiają zastosowania niekonwencjonalnych terapii, ponieważ nie posiadają odpowiedniej wiedzy o tych technikach. W obu przypadkach brak komunikacji nie leży w najlepszym interesie pacjentów, ponieważ stosowanie niekonwencjonalnej terapii, zwłaszcza gdy jest całkowicie bez nadzoru, może być szkodliwe11,27.
Lekarze powinni zacząć pytać swoich pacjentów o stosowanie niekonwencjonalnej terapii, gdy tylko uzyskają historię. Niektórzy lekarze mogą czuć się niekomfortowo w tej kwestii. Niemniej jednak, jak sugerowali Kleinman i jego współpracownicy ponad dekadę temu, badanie dotyczące stosowania niekonwencjonalnej terapii i lepszego zrozumienia tych praktyk poprawi zarówno komunikację między pacjentami i lekarzami, jak i opiekę kliniczną. Proponujemy, aby szkoły medyczne zawierały informacje o niekonwencjonalnych terapiach i klinicznych naukach społecznych (antropologia i socjologia) w swoich programach nauczania. Nowo utworzone Narodowe Biuro Zdrowia zajmujące się badaniem niekonwencjonalnych praktyk medycznych powinno pomóc w promowaniu badań naukowych i edukacji w tej dziedzinie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez kontrakt z John E. Fetzer Institute i grant Fundacji Nathana Cummingsa.
Jesteśmy wdzięczni pani Debi Arcarese za pomoc techniczną i redakcyjną.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny Ogólnej i Podstawowej Opieki, Wydziału Medycyny, Beth Israel Hospital i Harvard Medical School, Boston (DME, TLD); Institute for Social Research, University of Michigan, Ann Arbor (RCK, CF); Oddział Medycyny Ogólnej, Wydział Medycyny, Szpital New Deaconess Hospital i Harvard Medical School, Boston (DRC); oraz Chicago College for Osteopathic Medicine, Chicago (FEN).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Eisenberga w Wydziale Medycyny Ogólnej i Podstawowej Opieki, Beth Israel Hospital, 330 Brookline Ave., Boston, MA 02215.
[przypisy: szczepionka podjednostkowa, piperine forte, rtg zęba cena ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia ad 9

 1. Grzegorz pisze:

  Zawartość witamin podawana jest na 100g owoców

 2. Jowita pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: tampony[…]

 3. Waylay Dave pisze:

  Moja Mama miała tętniaka

 4. Fabian pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: rehabilitacja dzieci[…]

 5. Tola pisze:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty