Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia ad

Ta osoba została wybrana za pomocą komputerowej randomizacji z listy członków gospodarstwa domowego, z którą skontaktował się pierwszy członek gospodarstwa domowego. Osoby, które otrzymały odpowiedzi zasadniczo różniące się od pozostałej części próbki (na przykład osoby często odwiedzające dostawcę niekonwencjonalnej terapii bez ponoszenia żadnych kosztów) skontaktowały się ponownie z przełożonym w celu weryfikacji lub wyjaśnienia ich odpowiedzi. Ponieważ pytaliśmy respondentów o stosowanie niekonwencjonalnej terapii w ciągu 12 miesięcy przed rozmową, uznaliśmy wyniki za reprezentatywne w 1990 roku. Wywiad
Opisaliśmy wywiad dla respondentów jako ankietę przeprowadzoną przez badaczy z Harvard Medical School, która miała na celu ocenę praktyk zdrowotnych Amerykanów. Nie wspominaliśmy o niekonwencjonalnej terapii podczas rekrutacji respondentów. Wywiady, które trwały średnio 25 minut, zaczynały się od pytań o zdrowie respondentów, ich zdrowie, dni leżenia w łóżku w domu lub w szpitalu oraz o wskaźnikach zaburzeń czynnościowych spowodowanych problemami zdrowotnymi. Następnie zapytaliśmy respondentów o ich interakcje z lekarzami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Lekarz został zdefiniowany na początku wywiadu jako lekarz medycyny (MD) lub osteopata (DO), a nie kręgarz lub inny niemedyczny lekarz . Przez resztę wywiadu używaliśmy terminu lekarz medycyny . Używamy tego samego terminu w tym raporcie, gdy mówimy o dostawcy konwencjonalnej opieki medycznej.
Następnie oceniliśmy problemy medyczne badanych. Ankieterzy stwierdzili: Teraz przeczytam listę warunków. Proszę mi powiedzieć, czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy wystąpił któryś z tych warunków. Następnie ankieterzy pytali o 24 schorzenia i zaproponowali dalsze pytanie: Jakie inne ważne warunki miałeś. 24 schorzenia zawierały częste objawy (takie jak problemy z plecami, problemy trawienne, zawroty głowy, ból głowy i alergie), a także określone diagnozy (takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i rak). Tylko 8 procent respondentów zgłosiło warunki, których nie ma na naszej liście.
Respondenci zostali następnie poproszeni o wskazanie trzech (lub mniej) najbardziej uciążliwych lub poważnych problemów zdrowotnych z listy, którą właśnie dostarczyli. Te problemy zdrowotne są tu nazywane głównymi stanami medycznymi . Pytaliśmy respondentów, czy widzieli swojego lekarza na każdy główny stan zdrowia w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jakie były ich postrzeganie tych interakcji.
W tym momencie zapytaliśmy respondentów o ich stosowanie niekonwencjonalnej terapii. Tekst ankietera brzmiał następująco: Teraz chciałbym zapytać o twoje wykorzystanie innych rodzajów terapii i terapii. Respondentów zapytano, czy kiedykolwiek użyli lub więcej z 16 niekonwencjonalnych terapii dla swoich głównych medycznych warunki, a jeśli tak, czy użyli któregokolwiek z nich w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na przykład, respondent wymieniający problemy z plecami jako główny stan medyczny został zapytany, czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy stosował któryś z 16 niekonwencjonalnych sposobów leczenia tego problemu.
[podobne: wojskowa specjalistyczna przychodnia lekarska, darmowe leki po 75 roku życia, ekstrakt z granatu ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia ad

 1. Miłosz pisze:

  Polska sluzba zdrowia nie jest taka zla

 2. Borys pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do laboratorium[…]

 3. Tadeusz pisze:

  eczę się na migotanie przedsionków serca

 4. Tymon pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do ortodonta Warszawa[…]

 5. Kordian pisze:

  główną przyczyną nadciśnienia jest stan zapalny naczyń krwionośnych