Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia cd

Respondenci byli następnie pytani, czy stosowali jakąkolwiek inną terapię, która nie jest zwykle zapewniana przez większość klinik i szpitali . Tylko niewielka liczba (1 procent próbki) zgłosiła zastosowanie innej niekonwencjonalnej terapii. Niektóre z badań niekonwencjonalnych uzasadniają dalsze wyjaśnienia. Na przykład terapia masażu lub terapia relaksacyjna może oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Respondent, który zastosował masażoterapię dla określonego głównego stanu medycznego, zapytał: Czy możesz powiedzieć mi więcej o korzystaniu z terapii masażem. Na przykład, jakiej techniki używasz. Podobne pytania towarzyszyły doniesieniu o stosowaniu terapii ziołowej, duchowym lub religijnym uzdrawianiu przez innych, komercyjnych programach odchudzających, dietach stylu życia, leczeniu energią, środkach leczniczych i terapii megawitaminowej. (W odniesieniu do stosowania megawitamin, ankieterzy wyraźnie stwierdzili, że leczenie megawitaminami nie obejmuje codziennego przyjmowania witamin. ) Biorąc pod uwagę, że niektóre niekonwencjonalne terapie, takie jak masaż, były dostępne w ponad 100 zgłoszonych odmianach, dalsza podklasyfikacja każdego z nich 16 niekonwencjonalnych terapii wykracza poza zakres tego artykułu.
Kiedy respondenci zgłaszali stosowanie niekonwencjonalnej terapii w ciągu ostatnich 12 miesięcy, zapytaliśmy, czy w grę wchodzi profesjonalista . Mówiąc konkretnie, ankieterzy opisywali profesjonalistę jako kogoś, kto zapewnia opiekę lub udziela porad i jest wynagradzany za swoje usługi. Takie osoby są określane w tym raporcie jako dostawcy niekonwencjonalnej terapii. Niektóre formy niekonwencjonalnej terapii zazwyczaj obejmują usługodawca (na przykład kręgarze lub akupunktura), podczas gdy inni nie (na przykład dieta w stylu życia lub grupy samopomocy). Ponadto niektórzy użytkownicy niekonwencjonalnej terapii mogą odwiedzać dostawcę rzadziej niż raz w roku, ale mogą nadal stosować przepisaną niekonwencjonalną terapię. Aby dowiedzieć się więcej o tych odmianach, zapytaliśmy o wizyty na całe życie i ostatnie wizyty (w ciągu ostatnich 12 miesięcy) dla dostawców niekonwencjonalnej terapii. Nie pytaliśmy, czy respondentami niekonwencjonalnej terapii byli lekarze. Zapytaliśmy o całkowite opłaty za wizyty u dostawców niekonwencjonalnych terapii w ciągu ostatnich 12 miesięcy i czy ubezpieczenie opłacało którąkolwiek z tych opłat. Ankieterzy pytali, czy respondenci dyskutowali o wykorzystaniu każdej niekonwencjonalnej terapii z lekarzami i zebrano dane na temat cech demograficznych respondentów. Zadawaliśmy także pytania dotyczące postrzegania przez respondentów skuteczności niekonwencjonalnych terapii oraz jakości ich interakcji z dostawcami. Będziemy raportować te dane osobno.
Badania pilotażowe sugerują, że poza 16 niekonwencjonalnymi terapiami, które studiowaliśmy, modlitwa i ćwiczenia są powszechnie używane w Stanach Zjednoczonych w celach związanych ze zdrowiem. Dlatego zapytaliśmy respondentów, czy w ciągu ostatniego roku używali modlitwy lub ćwiczeń jako terapii lub leczenia . Nie zadano żadnych dodatkowych pytań na temat tych dwóch działań. W przypadku modlitwy myśleliśmy, że takie pytania byłyby niewłaściwe. Jeśli chodzi o ćwiczenia, myśleliśmy, że termin ten jest zbyt niejasny, a praktyka wystarczająco wszechobecna, aby wykluczyć gromadzenie użytecznych danych
[patrz też: krynica zdrój uzdrowisko, insuflacja żołądka wikipedia, olx zakopane ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia cd

 1. Oliwia pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: szkoła wizażu[…]

 2. Kamila pisze:

  a jaK DOPADNIE CHOROBA,NIE PODDAWAĆ SIĘ

 3. Knuckles pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatologia cennik[…]

 4. The Howling Swede pisze:

  Co jest w pakiecie takiego zabiegu

 5. Bearded Angler pisze:

  [..] Cytowany fragment: ból zęba[…]

 6. Michalina pisze:

  ból długo się utrzymuje należy udać się do lekarza