Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia czesc 4

O ile nie zostały one wyraźnie wymienione, wszystkie opisane tutaj analizy wykluczają modlitwę i ćwiczenia. Analiza statystyczna
Mierzyliśmy dane, aby dostosować się do zmian w gospodarstwach domowych pod względem liczby telefonów i liczby członków gospodarstw domowych uprawnionych do udziału w badaniu. Ważiliśmy również dane, aby dopasować naszą próbkę do populacji amerykańskiej, jak podano w amerykańskim spisie ludności, pod względem wieku, płci i wykształcenia. Wykorzystując metodę aproksymacji serii Taylora do obliczania błędów standardowych, przeprowadziliśmy testy istotności odpowiednie dla ważonych danych przy użyciu oprogramowania SUDAAN22. Oparliśmy nasze ekstrapolacje na szacunkach z badania na całkowitą populację amerykańską w gospodarstwach domowych (która, według US Census Bureau, wyklucza osoby bezdomne i zinstytucjonalizowane) na podstawie wstępnych danych ze spisu ludności USA z 1990 r., Który podaje całkowitą populację Stanów Zjednoczonych jako 242 miliony , z 74 procentami (około 180 milionów osób) składającymi się z dorosłych w wieku 18 lat lub starszych żyjących w amerykańskich gospodarstwach domowych.
Wyniki
Charakterystyka respondentów i możliwość uogólnienia próbki
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka 1539 badanych osób. Charakterystykę osób, z którymi przeprowadziliśmy wywiady, przedstawiono w tabeli 1. Charakterystyka społeczno-demograficzna badanej populacji była podobna do tej z ankiety przeprowadzonej w USA w 1989 r. Dotyczącej wywiadu zdrowotnego23 w odniesieniu do wieku, płci, rasy, wykształcenia, stanu cywilnego i regionu kraj.
Tabela 2. Tabela 2. Częstość występowania i częstotliwość stosowania terapii niekonwencjonalnej wśród 1539 dorosłych respondentów w 1990 r. Tabela 2 podsumowuje zastosowanie niekonwencjonalnej terapii w ciągu 12 miesięcy przed badaniem dla wszystkich 1539 respondentów, z którymi przeprowadzono wywiady. Z wyłączeniem ćwiczeń i modlitwy, co trzeci badany (34 procent) stosował co najmniej jedną niekonwencjonalną terapię w 1990 r. Prawie dwie trzecie (64 procent) osób, które stosowały niekonwencjonalną terapię, zrobiło to bez odwiedzania dostawcy niekonwencjonalnej terapii w ciągu 12 miesięcy przed wywiad, podczas gdy jedna trzecia, która widziała dostawcę, wykonała średnio 19 wizyt.
Zastosowanie niekonwencjonalnej terapii nie ograniczało się do wąskiego segmentu społeczeństwa amerykańskiego. Wskaźniki użycia wahały się od 23 do 53 procent we wszystkich grupach socjodemograficznych, które rozważaliśmy. Nie było znaczących różnic w zależności od płci i statusu ubezpieczeniowego i tylko niewielkie różnice w zależności od wielkości społeczności. Stosowanie niekonwencjonalnej terapii było znacznie częstsze u osób w wieku od 25 do 49 lat (38 procent) niż u osób młodszych (33 procent) lub starszych (28 procent) (P <0,05 dla obu porównań). Stosowanie niekonwencjonalnej terapii było znacznie rzadziej spotykane wśród czarnych (23%) niż wśród członków innych grup rasowych (35%, P <0,05). Było to znacznie częstsze wśród osób z wykształceniem wyższym (44%) niż wśród osób bez wykształcenia wyższego (27%, P <0,05) i znacznie częściej wśród osób o rocznych dochodach powyżej 35 000 USD (39%) niż wśród osób z niższym wykształceniem. dochody (31%, P <0,05). Użytkowanie było również znacznie częstsze wśród osób żyjących na Zachodzie (44%) niż wśród osób mieszkających w pozostałej części kraju (31%, P <0,05).
Wzory użytkowania
Rysunek 1
[przypisy: desderman, ekstrakt z granatu, rtg zęba cena ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Medycyna niekonwencjonalna w Stanach Zjednoczonych – rozpowszechnienie, koszty i wzorce użycia czesc 4

 1. Midnight Rambler pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: menopauza[…]

 2. Małgorzata pisze:

  Dobry i rzeczowy artykuł

 3. Ignacy pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kabina prysznicowa z sauną[…]

 4. Tomasz pisze:

  Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

 5. The Happy Jock pisze:

  Article marked with the noticed of: stomatolog włocławek[…]

 6. Julia pisze:

  Czytam i czekam, że znajdę jakieś wyjaśnienie