Pacjenci z problemami z nadwagą: skuteczna identyfikacja, diagnoza i leczenie ad

Są też pytania dotyczące akamprozatu, innego leku ostatnio zatwierdzonego do leczenia alkoholizmu. Jedno poważne badanie, zakończone po napisaniu tej książki, nie wykazało różnicy w wynikach pomiędzy aktywnym akamprozatem i placebo. Inne leki, które były badane poza wskazaniami do stosowania w leczeniu alkoholizmu, takie jak topiramat i ondansetron, były mało przydatne. W leczeniu uzależnienia od opiatów, buprenorfina, częściowy agonista opioidów, okazała się przydatna zarówno do detoksykacji, jak i do utrzymania. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zależności od narkotycznych leków przeciwbólowych i heroiny, ale nie można go przepisać bez odpowiedniego leczenia psychospołecznego. Przepisy federalne wymagają, aby jego stosowaniu towarzyszyło takie leczenie, ale lekarze muszą doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie; wielu z tych, którzy mają certyfikat przepisywania, wydaje się mało oferować wymaganego doradztwa. Nie mamy systematycznych obserwacji od praktyków społecznościowych na temat długoterminowego wyniku stosowania buprenorfiny i bez odpowiedniego, ciągłego leczenia psychospołecznego, pacjenci mogą nawrócić się do stosowania opioidów lub kontynuować nadużywanie innych niezwiązanych substancji. Ponadto, buprenorfina jest przedmiotem nielegalnej dywersji, co jest problemem w niektórych krajach, gdzie jest szeroko przepisywane.
Pojęcie uzależnienia jako choroby jest atrakcyjne, ponieważ przeciwstawia szeroko rozpowszechniony pogląd na nałóg jako celowe zachowanie z konsekwencjami moralnymi. Podobny wpływ na uzależnienie od nadciśnienia i cukrzycy ma również przewlekłość i wrażliwość na przełomowe objawy. Rehabilitacja pacjentów z problemami związanymi z nadużywaniem substancji była jednak w dużej mierze prowadzona przez osoby niefizyczne, które ściśle współpracują ze swoimi pacjentami; lekarze byli bardziej skłonni do leczenia somatycznych konsekwencji uzależnienia. Medykalizacja uzależnienia może zatem odwrócić uwagę lekarza od znaczenia leczenia uzależnionego pacjenta na podstawie dobrze przemyślanej, pomocnej relacji. W tonie i intencji, autorzy tej książki rozwiązują ten ważny problem.
Marc Galanter, MD
New York University Medical Center, Nowy Jork, NY 10024
edu
[więcej w: szczepionka podjednostkowa, piperine forte w aptece, insuflacja żołądka wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Pacjenci z problemami z nadwagą: skuteczna identyfikacja, diagnoza i leczenie ad

 1. Gaja pisze:

  Moja babcia ma zaćmę

 2. Airport Hobo pisze:

  Article marked with the noticed of: utrata włosów[…]

 3. Paweł pisze:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

 4. Papa Smurf pisze:

  Article marked with the noticed of: Odżywki do włosów[…]

 5. Glyph pisze:

  Fajna historia