Pacjenci z problemami z nadwagą: skuteczna identyfikacja, diagnoza i leczenie

Rozpoznanie i leczenie zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji przykuwa uwagę lekarzy i nic dziwnego – w danym roku 9% populacji USA jest zależne od lub nadużywa alkoholu, a prawie 4% uzależnione jest od nielegalnych leki. Uzależnienie od nikotyny, legalna i faktycznie większa przyczyna chorób i śmierci, dotyka około 20% populacji. Takie problemy są obecnie omawiane w większości szkół medycznych. Psychiatria posiada certyfikat subspecjalny dla wiedzy specjalistycznej w zakresie uzależnień, a także rośnie wiedza na temat tego, w jaki sposób klinicyści mogą i powinni wprowadzać swoich pacjentów od etapu wstępnej kontemplacji do etapu działania w przypadku uzależnienia. To podejście, oparte na rozmowach motywacyjnych, okazało się skuteczne, gdy są stosowane przez specjalistów ogólnych, a także specjalistów od uzależnień. Ponadto poczyniono postępy w dziedzinie biomedycyny w celu zrozumienia patofizjologii uzależnienia; Szczególnie ważne jest wyjaśnienie neurologicznych mechanizmów uzależnienia i głodu. Na przykład, w badaniach obrazowych można dostrzec, że poszukiwanie narkotyków powoduje aktywację kory przedczołowej, a projekcje glutaminergiczne od kory przedczołowej do jądra migdałowatego i jądra półleżącego są teraz rozumiane jako pomocne w warunkowaniu głodu narkotykowego.
Autorzy Pacjentów z Problemami Nadużywania Substancji, obaj są psychiatrami, postanowili napisać spójny, stosunkowo krótki przegląd dziedziny nadużywania substancji. Oni poświęcili swój wysiłek Amerykańskiej Akademii Psychiatrii Uzależnień, ale książka będzie przydatna każdemu praktykującemu lekarzowi – czy to interniście, czy lekarzowi medycyny rodzinnej – i także ogólnym lekarzom psychiatrycznym. Książka nie jest ciężka, ale jest całkiem czytelna i wyraża entuzjastyczny głos autorów, a nie różnorodne i mniej konsekwentne orientacje, często spotykane w edytowanych książkach wielorakich.
Autorzy dokonują przeglądu znacznej literatury medycznej dotyczącej podstaw uzależnienia i szczegółowo określają konkretne procedury, takie jak harmonogramy detoksykacji dla alkoholu, środki przeciwlękowe i nasenne oraz opioidy. Cały ten materiał został napisany z uwagą na zrozumienie odmowy pacjenta, potrzeby lekarza, aby utrzymać pozytywną perspektywę, oraz znaczenie tego, co autorzy nazywają pozostaniem z pacjentem . Ponieważ książka jest krótka, autorzy nie idą w szczegółach na temat genetyki uzależnienia lub konkretnych podejść do leczenia, takich jak ułatwienie 12-etapowego programu, zarządzanie przypadkami, terapia rodzinna i sieciowa oraz utrzymanie metadonu.
Autorzy rozumieją potrzebę skutecznego odniesienia się do pacjenta. Jest to prawdopodobnie najważniejsza rola lekarza, który napotyka pacjenta uzależnionego, ponieważ jest podstawą tego, co może zrobić lekarz w tym momencie naszego zrozumienia nadużywania alkoholu i narkotyków. Rozważ leczenie alkoholizmu. Wykazano, że naltrekson, antagonista opioidów, zmniejsza spożycie alkoholu przez pacjentów. Nawet przy jednoczesnym doradztwie, wpływ doustnego naltreksonu jest niewielki w porównaniu z placebo, a ostatnio zatwierdzony skład naltreksonu ma jedynie ograniczoną akceptację wśród pacjentów z alkoholizmem
[hasła pokrewne: szczepionka podjednostkowa, olx sokółka, wojskowa specjalistyczna przychodnia lekarska ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Pacjenci z problemami z nadwagą: skuteczna identyfikacja, diagnoza i leczenie

 1. Crazy Eights pisze:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?

 2. Prometheus pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: stomatologia bydgoszcz[…]

 3. Woo Woo pisze:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

 4. Zuzanna pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: łóżko do masażu[…]

 5. Dancing Madman pisze:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

 6. Melania pisze:

  Article marked with the noticed of: sprzęt medyczny[…]

 7. Mr. Thanksgiving pisze:

  Zrobiłem to badanie.