Perspektywiczne, zindywidualizowane badanie implantów ślimakowych ad

Uzyskano świadomą zgodę wszystkich pacjentów. Operacja wszczepienia polegała na uniesieniu klapy skóry głowy, odwierceniu odwiertu na elementy elektroniczne, wykonaniu mastoidektomii w celu uzyskania dostępu do tylnego ucha środkowego i wprowadzeniu macierzy elektrod do bębenka scala ślimaka. Jako miejsce implantacji wybrano ucho z gorszym słuchem lub ślimakiem z mniejszą przeszkodą. Chirurdzy zostali poinstruowani, aby użyć jednokanałowego implantu (implantu 3 lub jednokanałowego urządzenia Nucleus), jeśli nie byli w stanie wprowadzić co najmniej połowy elektrod z przypisanego wielokanałowego implantu.
Około pięć tygodni po zabiegu urządzenie zostało aktywowane. Z powodu różnic w zewnętrznym sprzęcie i sprzęcie potrzebnym do stymulacji urządzeń, audiolodzy musieli być świadomi, jaki implant otrzymał pacjent.
Ocena audiologiczna
Dwadzieścia cztery indywidualne testy słuchowe zostały wykonane z taśmami audio i kasetami wideo. Mimo że wyniki każdego testu można porównywać w różnych odstępach czasu, a także w przypadku implantów, dla łatwego porównania ogólnych wyników testy podzielono na pięć kategorii w zależności od ich zawartości, a ważony złożony indeks wyników wszystkich testy zostały obliczone na podstawie analizy głównych składników6. Za pomocą połączonych macierzy wariancji i kowariancji uzyskano wynik złożony dla każdej kategorii przez pomnożenie najlepszych wyników pacjenta zarejestrowanych przy danej ocenie przez współczynniki pierwszego głównego składnika, a następnie zsumowanie produktów. Te miary, stosowane jako pierwotny wynik badania, porównywały występy pacjentów w czasie i na różnych implantach. Testy kategorii – pomiar charakterystyki prozodycznej – obejmowały testy oceniające niewerbalne aspekty mowy, takie jak czas, rytm i wzorce stresu. Kategoria 2 – pomiar poprawności odczytu ust – składa się z testów oceniających zdolność odczytu warg. Była to jedyna grupa testów wykonywanych w trybie dźwięku i wzroku ; cztery inne grupy testów zostały wykonane z samym dźwiękiem. Testy kategorii 3 – pomiar poziomu fonetycznego – ocena umiejętności rozpoznawania samogłosek i spółgłosek w różnych pozycjach w słowach. Testy kategorii 4 – testy spondee – ocenił zdolność do rozpoznawania słów dwusylabowych z równym naciskiem na każdą sylabę, takich jak baseball . W testach w kategoriach od do 4 wszystkie wyniki opierały się na zamkniętym zestawie, od który pacjent wybrał prawidłową odpowiedź ze skończonej liczby możliwości. Testy kategorii 5 – pomiar otwartego rozpoznawania mowy – w tym testy monosylabowe i testy zdań, w których pacjent musiał powtórzyć słowo lub zdanie bez możliwości wyboru. Ta kategoria, obejmująca najtrudniejsze zadanie słyszenia, była silnie obciążona i miała największy wpływ na zdolność osoby do komunikowania się z innymi w codziennym życiu. Wyniki w poszczególnych urządzeniach były najbardziej zróżnicowane w testach mierzących otwarte rozróżnianie mowy. Z natury analizy głównych składników, te testy miały największą wagę, aby uwzględnić duże różnice między grupami odbiorców implantów.
Poniżej przedstawiono maksymalne wyniki złożone dla każdej kategorii i złożonego indeksu: kategoria 1, charakterystyka prozodyczna, 52; kategoria 2, poprawa odczytu ust, 201; kategoria 3, poziom fonetyczny, 77; kategoria 4, testy spondee, 28; kategoria 5, rozpoznawanie mowy otwarte, 231; i indeks złożony, 250
[przypisy: ekstrakt z granatu, rtg zęba cena, krynica zdrój uzdrowisko ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Perspektywiczne, zindywidualizowane badanie implantów ślimakowych ad

 1. Squatch pisze:

  [..] Cytowany fragment: Stomatolog – gabinet dentystyczny[…]

 2. Crazy Eights pisze:

  Jeśli nie chorujesz na jakaś popularną znaną przez lekarza chorobę

 3. Flakes pisze:

  Article marked with the noticed of: Ginekolog Opole[…]

 4. 57 Pixels pisze:

  Lepiej dmuchać na zimne

 5. Miłosz pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: badania mikrobiologiczne[…]

 6. The Dude pisze:

  Moja sąsiadka właśnie ma duże zwyrodnienia