Perspektywiczne, zindywidualizowane badanie implantów ślimakowych cd

Maksymalny wynik złożony dla każdej kategorii i indeksu złożonego nie były addytywne, ponieważ wariancje i wynikające z nich ciężary składników różniły się w obrębie każdej kategorii. Ponadto wyniki testów wykorzystujących tylko dźwięk zostały wykorzystane do obliczenia wskaźnika złożonego, tym samym eliminując wyniki z testów kategorii 2 z równania. Osoba z prawidłowym słuchem łatwo uzyskałaby maksymalne wyniki we wszystkich kategoriach i uzyskałaby złożony indeks 250. Analiza statystyczna
Analizę wariancji z testami wielokrotnych porównań zastosowano do oceny zmian w wynikach kompozytowych i wartościach współczynnika złożonego z wartości przedimplantacyjnych do wartości zarejestrowanych 24 miesiące po aktywacji implantu. Wartość AP mniejsza niż 0,05 została uznana za wskazującą na istotność statystyczną. Stopniową analizę regresji wielokrotnej wykorzystano do określenia czynników związanych z poprawą wskaźnika złożonego po 24 miesiącach. Zmienne zostały uwzględnione w modelu początkowym tylko wtedy, gdy były powiązane z poprawą indeksu złożonego (P <0,10) według analizy jednowymiarowej.
Uzupełnij projekt
Pod koniec 1989 roku udostępniono nowy procesor mowy z kilkoma ulepszeniami dla urządzenia Nucleus (implant 2). Ponieważ ten procesor Mini-Speech (MSP) miał usprawnioną ekstraktor i obwód tłumienia szumów oprócz zmodyfikowanej strategii kodowania mowy, a ponieważ wstępne dane7 sugerowały, że nowy procesor poprawił wydajność, porównaliśmy to zarówno z starszy procesor Nucleus (poręczny procesor mowy [WSP]) oraz z pozostałymi dwoma implantami. Po zebraniu wyników po 24 miesiącach, 29 pacjentów, którzy otrzymali implant Nucleus, otrzymało propozycję MSP; 24 zgodziło się na zmianę procesorów i powtórne testowanie. Pozostałych pięciu pacjentów miało problemy medyczne, odmówiło zmiany procesorów lub nie byli w stanie wrócić do badania w odpowiednim czasie. Pełne oceny przeprowadzono w momencie początkowej stymulacji za pomocą nowego procesora i po trzech miesiącach użytkowania. Wyniki porównano z wynikami uzyskanymi po 24 miesiącach u tych samych pacjentów tuż przed zmianą procesorów oraz u pacjentów, którzy otrzymali implant 1.
Wyniki
Tabela 2. Tabela 2. Charakterystyka 80 pacjentów z głuchotą postlingwalną, przed implantacją urządzeń ślimakowych. Tabela 3. Tabela 3. Medyczne lub chirurgiczne powikłania wstawienia implantów ślimakowych. Nie było znaczących różnic między grupami biorców implantów pod względem ich charakterystyki i wydajności w punkcie wyjściowym (Tabela 2). Było bardzo mało problemów chirurgicznych lub medycznych związanych z implantami ślimakowymi (Tabela 3). Warto zauważyć, że u żadnego z pacjentów nie doszło do uszkodzenia nerwu twarzowego, poważnej martwicy płatków ani kompresji lub niewłaściwego umieszczenia elektrod, o których wszyscy doniesiono w innych seriach osób przyjmujących implanty ślimakowe8-11. W grupie implantu 3 dwa urządzenia musiały zostać wymienione: jedna nie powiodła się, a druga spowodowała ciągłą stymulację nerwu twarzowego. W grupie implantu jedno urządzenie zostało usunięte na życzenie pacjenta, ponieważ nie było używane, mimo że działało, a dwa urządzenia zostały wymienione, ponieważ złamały się podskórne postumenty
[patrz też: darmowe leki po 75 roku życia, megamed bełchatów, ekstrakt z granatu ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Perspektywiczne, zindywidualizowane badanie implantów ślimakowych cd

 1. Radosław pisze:

  Zawiera wsobie nie tylko wapń ale także witamine d

 2. Shooter pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: ból głowy[…]

 3. Squatch pisze:

  Dużo błonnika, to wkrótce będzie awitaminoza

 4. Mr. Spy pisze:

  Article marked with the noticed of: badanie dopplera[…]

 5. Justyna pisze:

  no tak, mam wysokie ciśnienie

 6. Kornelia pisze:

  Article marked with the noticed of: fizjoterapia kursy warszawa[…]

 7. Flakes pisze:

  Profilaktyka to regularne badania