Porozmawiajmy: Uczciwa rozmowa na tematy krytyczne: aborcja, eutanazja, AIDS, opieka zdrowotna ad

Chociaż obaj mężczyźni w dużym stopniu polegają na chrześcijaństwie w swoich argumentach, każdy z nich ma inny nacisk. Koop zajmuje się przede wszystkim świętością życia, podczas gdy Johnson koncentruje się przede wszystkim na jakości życia. Nie oznacza to, że Koop nie jest współczujący ani że Johnson nie wierzy, że życie jest święte – z dala od niego. Jak mówisz, obaj mężczyźni są głęboko religijni i oboje są współczujący. Mają jednak fundamentalny konflikt między umieszczaniem wartości metafizycznej na życiu, niezależnie od jej jakości, a wartościowaniem według jej jakości, i myślę, że ten konflikt pojawia się w niemal każdej debacie na temat aborcji lub eutanazji. Wobec konfliktu między wiarą w świętość życia a troską o jego jakość, autorzy często obijają się wokół zagadnień, aby znaleźć wspólną płaszczyznę lub obszary do dyskusji. Na przykład zgadzają się, że lepsza edukacja na temat antykoncepcji może zapobiec aborcji, a poprawa opieki nad komfortem może zmniejszyć wezwanie do eutanazji. Johnson jest szczególnie chętny do znalezienia wspólnej płaszczyzny i często przechodzi przez intelektualne wygłupy, aby to zrobić. Na przykład twierdzi, że jest zarówno antyaborcyjnym , jak i pro-wyborem , uznając aborcję osobiście za obraźliwą, ale respektując prawa innych do dokonywania własnych wyborów. Według niego są okoliczności, w których aborcja może być najlepszym z listy bardzo złych wyborów. Podobnie uważa on, że eutanazja nie powinna być zalegalizowana, ale że powinna być dozwolona w ramach nieformalnych wytycznych. Koop często wydaje się być zdumiony i sfrustrowany próbami Johnsona, które mają to na dwa sposoby ( Brzmisz schizofrenicznie ). Jeśli jesteś pro-life, jesteś pro-life – pisze. Życie jest życiem.
Podoba mi się to, że autorzy są na tyle odważni, aby stanąć na krawędzi tego nierozwiązywalnego konfliktu między fundamentalnymi zasadami. W moim pokoleniu problemy te stały się tak emocjonalnie naładowane, że szczere dyskutowanie o nich z kimkolwiek, z wyjątkiem bliskich przyjaciół, jest uważane za złe maniery – niewrażliwe jest, aby zapytać kogoś bezpośrednio, czy jest on pro-wyborem. Pod koniec godzinnej dyskusji na temat aborcji na kursie etyki i filozofii, który podjąłem w college u, zdałem sobie sprawę, że nie wiem na pewno, kto był pro-choice i kto był pro-life. Takie dyskusje często są ostrożnie ujęte w kwestie peryferyjne, takie jak kto podejmuje decyzję, a nie moralność samej decyzji.
Ta chęć uniknięcia ofensywy skutecznie usuwa większość ludzi z debaty, oddając ją brutalnym ekstremistom, których potępiają zarówno Koop, jak i Johnson. Ponadto brak otwartej dyskusji pozwala przeciwnym stronom postrzegać siebie nawzajem jako aroganckich i bezmyślnych, ponieważ żaden z nich nie słyszy argumentów przeciwnika. W tej książce było jasne, że ani Johnson, ani Koop nie są aroganccy ani bezmyślni. W pewnym momencie w sekcji aborcji Koop pisze, że przypomniano mu, że przyzwoici i troskliwi ludzie dokonują rozróżnienia między życiem przed narodzinami a życiem po urodzeniu, ponieważ jesteście przyzwoici i troskliwi, a wy czynicie to rozróżnienie. Chociaż myślę różnice te są nierozwiązywalne, ważne jest, aby zrozumieć i szanować ścieżki, którymi ludzie osiągają swoje stanowiska Jak wiesz, zgadzam się z prawie wszystkimi poglądami Johnsona na te kwestie (i satysfakcjonujące było to, że moje opinie były tak rzetelnie reprezentowane przez niego). Jednak ta książka pomogła mi zrozumieć i uszanować podejście Koopa.
Miłość, Lara
Marcia Angell, MD
New England Journal of Medicine, Boston, MA 02115

Lara Goitein
Waszyngton, DC 20008

[podobne: megamed bełchatów, piperine forte w aptece, wirus bostoński wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Porozmawiajmy: Uczciwa rozmowa na tematy krytyczne: aborcja, eutanazja, AIDS, opieka zdrowotna ad

 1. Aleksandra pisze:

  Polecono mi fototerapię

 2. Adam pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do kosmetyczka[…]

 3. Zod pisze:

  Sprawdź czy z trzustka wszystko ok

 4. Jędrzej pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do choroby[…]

 5. Freak pisze:

  Trzeba się nieźle natrudzić aby takowe znaleźć w aptekach