Porozmawiajmy: Uczciwa rozmowa na tematy krytyczne: aborcja, eutanazja, AIDS, opieka zdrowotna

Droga Lara, Oto książka, którą chciałbym przeczytać – pomiędzy wypełnianiem twoich zgłoszeń do szkoły medycznej. Składa się z wymiany listów między C. Everettem Koopem ( Dear Chick ), byłym chirurgiem generalnym i Timothy Johnson ( Drogi Tim ), lekarzem telewizyjnym, w czterech kwestiach mających wielkie znaczenie dla społeczeństwa, jak również do zawodów medycznych: aborcji, eutanazji, AIDS i opieki zdrowotnej. Znika bardzo łatwo; nie będziesz chciał tego odkładać, możesz przeczytać to za dwie lub trzy godziny. Mimo że książka jest szybka i łatwa do strawienia, jest pożywna. Koop i Johnson dotykają prawie wszystkich ważnych moralnych i społecznych aspektów swoich czterech kwestii, a robią to angażująco, z inteligencją i subtelnością.
Pisanie książki jako wymiany listów jest oczywiście wymysłem, a od czasu do czasu rozprasza, jak wtedy, gdy autorzy zwracają się do siebie po imieniu w ciele litery – tak jak to, Lara – aby przypomnieć czytelnikowi, kto jest pisanie, która litera, lub kiedy niewiarygodnie dostarczają sobie podstawowych informacji. Ale ogólnie rzecz biorąc, metoda ta jest wyjątkowo udana i wydaje mi się, że znam głosy obu mężczyzn na tyle dobrze, by stwierdzić, że są prawdziwe.
Jeśli chodzi o treść, autorzy angażują się w przyjazne, ale intensywne debaty na temat tego, czy kobiety powinny mieć prawo wyboru aborcji, czy lekarz powinien kiedykolwiek pomóc pacjentowi zakończyć życie, stopień, w jakim zakażenie ludzkim wirusem niedoboru odporności jest kwestią indywidualnej odpowiedzialności i zaletami krajowego programu zdrowotnego. Zaczynają od pewnych wspólnych poglądów filozoficznych: obaj mężczyźni są głęboko religijni i oboje są współczujący. Obaj uważają, że opieka medyczna powinna być podstawowym prawem. Najsilniejszą (i najdłuższą) sekcją książki jest ta, która zajmuje się opieką zdrowotną. Tutaj Koop i Johnson omawiają zalety próby ulepszenia naszego obecnego systemu opieki zdrowotnej (Koop) w porównaniu z próbami ustanowienia fundamentalnie nowego (Johnson).
Kwestie omawiane w tej książce to szybko rosnące problemy w naszym społeczeństwie. Będą coraz bardziej wpływać na nas wszystkich, ale być może najbardziej bezpośrednio wpłyną na tych, którzy dopiero wkraczają do medycyny. Skoro ty, Lara, będziesz w szkole medycznej w przyszłym roku i jestem już daleko (tak jak Koop i Johnson), chciałbym usłyszeć twoje poglądy na temat tej książki. Co o tym myślisz.
Kocham mamę
Droga Mamo,
Dzięki za książkę. Bardzo mi się to podobało. Mimo że tematy te zostały dobrze opracowane w innych miejscach, pojawiło się tu wiele nowych interesujących spostrzeżeń. Zgadzam się, że sekcja dotycząca reformy systemu opieki zdrowotnej jest najsilniejsza. Udaje mu się jasno opisać niektóre niezwykle złożone problemy.
Sądzę, że masz rację, że cztery tematy omówione w tej książce będą miały ogromny wpływ na tych z nas, którzy teraz wkraczają do medycyny. Jestem również optymistą, że następna generacja lekarzy rozwinie te problemy w zamyśleniu. W moim rocznym programie przedmedycznym pamiętasz, że uczniowie organizowali się, aby spotkać się kilka razy, aby omówić dwa z tych czterech tematów (AIDS i system opieki zdrowotnej). Ich obawy przeczyły szerokiemu cynizmowi dotyczącemu lekarzy.
Uważam, że debata między Koopem a Johnsonem jest szczególnie interesująca, ponieważ wyraźnie ilustruje zasadniczą różnicę w filozofii
[przypisy: wojskowa specjalistyczna przychodnia lekarska, piperine forte, insuflacja żołądka ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Porozmawiajmy: Uczciwa rozmowa na tematy krytyczne: aborcja, eutanazja, AIDS, opieka zdrowotna

  1. Stacker of Wheat pisze:

    Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

  2. Alexander pisze:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: forum kulturystyczne[…]

  3. Dropkick pisze:

    Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?