Progesteron i ryzyko przedwczesnego porodu u kobiet z krótką szyjką macicy ad

Wiek ciążowy ustalono na podstawie historii menstruacyjnej i potwierdzono na podstawie pomiaru długości korony i zadu płodu podczas skanowania w pierwszym trymestrze ciąży, które jest wykonywane rutynowo w uczestniczących szpitalach. Kobiety o długości szyjnej 15 mm lub mniej zostały zaproszone do udziału w randomizowanym, podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo badaniu progesteronu. Wszystkie kobiety wyraziły na piśmie świadomą zgodę, a badanie zostało zatwierdzone przez Multi-Center Research Ethics Committee i Medicine Control Agency w Wielkiej Brytanii, a także lokalne komitety etyczne uczestniczących szpitali. Sponsor badania, Fetal Medicine Foundation, nie miał żadnej roli w projektowaniu badań, gromadzeniu danych, analizie danych, interpretacji danych ani pisaniu raportu.
Kontrola jakości badań przesiewowych, przetwarzania danych i weryfikacji przestrzegania protokołów w różnych ośrodkach była przeprowadzana regularnie przez koordynatorów badań. Sonografowie, którzy wykonali skany, przeszli intensywne szkolenie i zdali egzamin praktyczny przeprowadzony przez eksperta, aby wykazać się kompetencjami w zakresie oceny szyjki macicy.
Randomizacja i kontynuacja
Każdy uczestnik badania otrzymał opakowanie blistrowe oznaczone jako Progesterone Study , które zawierało 200 mg kapsułek mikronizowanego progesteronu (Utrogestan, Besins International Belgium) lub identyczne kapsułki placebo zawierające olej szafranowy (Medicaps). Lek i placebo zostały zakupione od firm, które nie zapewniły wsparcia finansowego i nie uczestniczyły w projektowaniu badań, gromadzeniu danych, przetwarzaniu danych, analizie danych, interpretacji badań, opracowywaniu manuskryptu lub decyzji o publikacji.
Blistry zostały zapakowane w DHP Clinical Trial Supplies. Generowane komputerowo listy liczb losowych zostały stworzone przez aptekę King s College Hospital, a każdy numer szpitalny był opatrzony odpowiednią ilością leków; Centralna randomizacja miała na celu zapewnienie, że w każdej grupie było dokładnie 125 kobiet. Każdej kobiecie powiedziano, aby unikała stosunku płciowego i co wieczór wprowadzała jedną kapsułkę do pochwy przed pójściem spać od 24 do 33 tygodni w 6 dniu ciąży.
Lekarze rodzinni zostali poinformowani na piśmie o udziale kobiet w badaniu, a ich notatki w szpitalu zostały oznaczone naklejką oznaczoną Badanie progesteronu . Wizyty kontrolne w celu oceny ultrasonograficznej wzrostu płodu i długości szyjki macicy były przeprowadzane 2 tygodnie do 34 tygodnia ciąży. W czasie randomizacji pacjenci zostali poinformowani, że objawy związane z podawaniem progesteronu mogą obejmować senność, zmęczenie, bóle głowy i podrażnienie pochwy, ale objawy te występują często w czasie ciąży. Podczas każdej wizyty kontrolnej pytaliśmy pacjentów, czy zauważyli nasilenie lub częstość występowania tych objawów oraz czy od początku leczenia wystąpiły jakiekolwiek nowe objawy. Kontrola przestrzegania została sprawdzona przez zliczenie kapsułek podczas tych wizyt. Badacze, uczestnicy i klinicyści nie byli świadomi wykonywania zabiegów. Lekarze rodzinni i położnicy pacjentów nie byli również świadomi wyników oceny szyjki macicy w badaniu ultrasonograficznym.
Informacje na temat charakterystyki pacjentów, w tym danych demograficznych, pomiarów do obliczenia wskaźnika masy ciała oraz historii położniczych i medycznych, uzyskano od pacjentów podczas pierwszej wizyty w szpitalu i wprowadzono do komputerowej bazy danych
[więcej w: choroba bostońska objawy, olx zakopane, wirus bostoński wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Progesteron i ryzyko przedwczesnego porodu u kobiet z krótką szyjką macicy ad

 1. Flakes pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do usuwanie przebarwień warszawa[…]

 2. Łucja pisze:

  pani doktor powiedziała, że i tak moga odrastać

 3. Digger pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: stomatolog wrocław[…]

 4. Zod pisze:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone