Progesteron i ryzyko przedwczesnego porodu u kobiet z krótką szyjką macicy

Poprzednie randomizowane badania wykazały, że podawanie progesteronu kobietom wcześniej przedwcześnie wydalonym zmniejsza ryzyko nawrotu przedwczesnego porodu. Bezobjawowe kobiety, u których stwierdza się połóg, że mają krótką szyjkę macicy, są znacznie bardziej narażone na spontaniczne przedwczesne porody przedwczesne i nie wiadomo, czy progesteron zmniejsza to ryzyko u takich kobiet. Metody
Długość szyjki macicy mierzono za pomocą ultrasonografii przezpochwowej po medianie 22 tygodni ciąży (zakres od 20 do 25) u 24 620 ciężarnych kobiet, obserwowanych w rutynowej opiece prenatalnej. Długość szyjki macicy wynosiła 15 mm lub mniej u 413 kobiet (1,7%), a 250 (60,5%) z tych 413 kobiet było losowo przydzielanych do otrzymywania progesteronu dopochwowego (200 mg na dobę) lub placebo z 24 do 34 tygodnia ciąży. Pierwszorzędnym rezultatem było spontaniczne dostarczenie przed upływem 34 tygodni.
Wyniki
Poród spontaniczny przed 34 tygodniem ciąży występował rzadziej w grupie otrzymującej progesteron niż w grupie placebo (19,2% w porównaniu z 34,4%, ryzyko względne, 0,56, przedział ufności 95% [CI], od 0,36 do 0,86). Progesteron był związany z nieistotnym zmniejszeniem zachorowalności noworodków (8,1% w porównaniu z 13,8%, względne ryzyko, 0,59, 95% CI, 0,26 do 1,25, P = 0,17). Nie było poważnych zdarzeń niepożądanych związanych ze stosowaniem progesteronu.
Wnioski
U kobiet z krótką szyjką macicy leczenie progesteronem zmniejsza szybkość spontanicznego porodu przedwczesnego. (Numer ClinicalTrials.gov, NCT00422526.)
Wprowadzenie
Wcześniactwo jest główną przyczyną śmierci i upośledzenia noworodków.1 Chociaż wszystkie porody przed 37 tygodniem ciąży są definiowane jako wcześniactwo, większość uszkodzeń i śmierci występuje u niemowląt urodzonych przed 34 tygodniem. 2. Usprawnienia w opiece neonatologicznej doprowadziły do wyższych wskaźników urodzeń. przeżycie u wcześniaków, ale znaczny wpływ na związaną z tym śmiertelność i zachorowalność osiągnie się jedynie przez lepszą identyfikację kobiet z wysokim ryzykiem porodu przedwczesnego oraz poprzez opracowanie skutecznej interwencji, aby zapobiec tej komplikacji.
Wykazano, że profilaktyczne podawanie progesteronu rozpoczynającego się w śródmiejskich zmianach u kobiet, które poprzednio urodziły się przedwcześnie, zmniejsza o połowę częstotliwość nawrotów.4-6 Jednak strategia, w której interwencja terapeutyczna jest ograniczona do kobiet z wcześniejszym porodem przedwczesnym, prawdopodobnie miała niewielki wpływ na ogólny odsetek wcześniactwa, ponieważ tylko około 10% spontanicznych wczesnych porodów przedwczesnych występuje u kobiet z tą historią.7 Metodą, która może lepiej identyfikować kobiety o wysokim ryzyku z ciążami pojedynczymi lub bliźniaczymi, jest ultrasonograficzny pomiar długości szyjki macicy. w 20 do 24 tygodnia ciąży. 8-10 Bezobjawowe kobiety, u których stwierdzono długość szyjki macicy wynoszącą 15 mm lub mniej, mają znacznie zwiększone ryzyko spontanicznego porodu przedwczesnego. Zaprojektowaliśmy wieloośrodkowe, randomizowane badanie w celu oceny wpływu progesteronu dopochwowego na częstość spontanicznego wczesnego porodu przedwczesnego u bezobjawowych kobiet, u których podczas rutynowego badania w połowie trymestru stwierdzono krótką szyjkę macicy.
Metody
Uczestnicy badania
Badanie przeprowadzono od września 2003 r. Do maja 2006 r. W pięciu szpitalach położniczych w Londynie i okolicach (King s College Hospital, Londyn, Queen Elizabeth Hospital, Woolwich, University Hospital of Lewisham, Londyn, Southend University Hospital, Essex oraz Darent Valley Hospital, Dartford ); Hospital Clinico Universidad de Chile, Santiago, Chile; Szpital do Servidor Público Estadial Francisco Morato de Oliveira, S.o Paulo; i Szpital Uniwersytecki, Larissa, Grecja.
Wszystkim kobietom z ciążą pojedynczą lub bliźniaczą, które poddawano rutynowej ultrasonografii w 20 do 25 tygodniu ciąży w celu zbadania anatomii płodu i wzrostu, wybrano opcję przezpochwowego pomiaru ultrasonograficznego długości szyjki macicy jako predyktora spontanicznego wczesnego porodu przedwczesnego.11 Kryteria wykluczenia były poważne zaburzenia płodu, bolesne regularne skurcze macicy, przebyte pęknięcia błonowe lub szyjki macicy
[przypisy: choroba bostońska wikipedia, darmowe leki po 75 roku życia, wirus bostoński wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Progesteron i ryzyko przedwczesnego porodu u kobiet z krótką szyjką macicy

 1. Igor pisze:

  Article marked with the noticed of: Kosmetyki naturalne producent[…]

 2. Jigsaw pisze:

  Mam podobne wyniki i te same problemy z wlosami

 3. Aleks pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: materac do spania[…]

 4. Anna pisze:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

 5. Iga pisze:

  [..] Cytowany fragment: stomatolog wrocław[…]

 6. Nel pisze:

  Ja wole sie przebadac co roku