Przepisywanie według liczb: leki i definicja choroby

Na początku epoki spersonalizowanej medycyny jesteśmy gotowi zrozumieć, w jaki sposób wzorce genów i białek mogą wpływać na ryzyko rozwoju choroby u osoby bezobjawowej. Określimy ryzyko, obliczając oceny ryzyka i kategoryzując pacjentów na podstawie tych wyników. Idea kwantyfikacji ryzyka za pomocą formuł numerycznych, a następnie etykietowania osób bezobjawowych jako chorych jest kontrowersyjna, ale nie jest to nowa koncepcja. W Przepisywaniu przez liczby , Greene przegląda historię leczenia nadciśnienia, cukrzycy i hipercholesterolemii i zajmuje się ideą leczenia osób bezobjawowych na podstawie ilościowych środków zapobiegających przyszłym problemom zdrowotnym. Greene opisuje związek pomiędzy postępami w leczeniu, zachętami producentów i wpływem na społeczeństwo większej uwagi na profilaktykę. Nauka napędza rozwój technologii, co z kolei napędza rozwój nauki. Dzięki sile i korzyściom płynącym z nowych technologii, okazja, aby być bardziej agresywnym niż kiedykolwiek wcześniej, w rekrutowaniu zagrożonych pacjentów do leczenia lub profilaktyki zmieniła standardy praktyki klinicznej. Można założyć korzyści kliniczne, ale kwantyfikacja jest trudna i rodzi wiele pytań.
Relacje ryzyko-korzyść podejścia ilościowego są złożone, a historyczne ujawnienia Greene a są aktualne. Lek GlaxoSmithKline Avandia (maleinian rozyglitazonu) jest obecnie obecny w wiadomościach ze względu na obawy dotyczące zdarzeń sercowo-naczyniowych związanych z jego stosowaniem u pacjentów z cukrzycą. Dwadzieścia siedem lat przed tym stwierdzeniem stosowanie tolbutamidu – pierwszego doustnego leku przeciwcukrzycowego – zostało ograniczone, gdy badanie kliniczne wykazało zwiększoną częstość występowania zdarzeń sercowo-naczyniowych. Kontrowersje między producentem i Agencją Żywności i Leków dotyczące oznakowania tego leku trwały prawie 15 lat. Dzisiaj nadal leczymy objawy wysokiego stężenia glukozy we krwi, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowych w przyszłości, ale nie zawsze jesteśmy pewni tego wyniku.
Kolejne odkrycie w tej książce dotyczy historii komercyjnych wpływów na rozwój kliniczny i możliwych konfliktów. Biorąc pod uwagę obecne dyskusje na temat wpływu przemysłu na opiekę zdrowotną, być może warto docenić, jak daleko zaszliśmy. W 1958 r. Wydano cały numer Journal of American Medical Association (JAMA) na artykuły, które szczegółowo opisują skuteczność i bezpieczeństwo chlorotiazydu. Czytelnicy mogli nie wiedzieć, że redaktor naczelny JAMA był także prezesem Stowarzyszenia Producentów Farmaceutycznych (obecnie nazywanego Pharmaceutical Research and Manufacturers of America).
W książce Greene a nie omówiono korzyści, jakie pacjenci czerpali z ilościowego podejścia do kategoryzacji chorób. Złożone siły wyraźnie ukształtują spersonalizowaną medycynę, a kompromis pomiędzy ryzykiem a korzyściami nie zawsze będzie jasny. Możemy spojrzeć na poprzednie doświadczenia z naszych ewoluujących wytycznych klinicznych, aby przewidzieć przyszłe wyzwania.
Kevin A. Schulman, MD
Duke University, Durham, NC 27715

[podobne: choroba bostońska objawy, olx zakopane, choroba bostońska wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Przepisywanie według liczb: leki i definicja choroby

 1. Shooter pisze:

  [..] Cytowany fragment: kurs przyklejania rzęs[…]

 2. Feliks pisze:

  Kiedyś mojej siostrze laryngolog zalecił laser i sollux na zatoki

 3. Rooster pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatologia estetyczna kraków[…]

 4. Lidia pisze:

  Chcesz jeść zdrowo – nie kupuj w marketach