Rozprzestrzenianie się otyłości w dużej sieci społecznej ponad 32 lata ad

Informacje te zostały uzyskane na podstawie zarchiwizowanych, odręcznych administracyjnych arkuszy śledzenia, które były używane od 1971 roku w celu identyfikacji osób bliskich uczestnikom badania w celu ułatwienia dalszych działań. Arkusze te zawierają cenne, wcześniej nieużywane informacje z sieci społecznościowych, ponieważ systematycznie i wyczerpująco identyfikują krewnych i przyjaciół wymienionych przez ego. Arkusze śledzenia dostarczają pełnych informacji o wszystkich krewnych pierwszego rzędu (rodzicach, małżonkach, rodzeństwie i dzieciach), niezależnie od tego, czy żyją lub są martwi, i co najmniej jednego bliskiego przyjaciela na każdym z siedmiu egzaminów w okresie od 1971 do 2003 r. Egzaminy miało miejsce podczas 3-letnich okresów skupionych w latach 1973, 1981, 1985, 1989, 1992, 1997 i 1999. W każdym punkcie czasowym zapisywano również szczegółowe adresy domowe; wykorzystaliśmy te informacje do obliczenia odległości geograficznej między ludźmi. Wielu nazwanych imion na tych arkuszach było także członkami kohort Framingham Heart Study. Ta nowo skomputeryzowana baza danych identyfikuje w ten sposób łącza sieciowe pomiędzy uczestnikami podczas każdego badania i w kierunku wzdłużnym od jednego egzaminu do następnego. Ponieważ rodzina osoby zmieniła się z powodu narodzin, śmierci, małżeństwa lub rozwodu, a kontakty zmieniły się z powodu ruchów domowych lub nowych przyjaźni, ta informacja została zarejestrowana. Co więcej, daty urodzenia i śmierci były dostępne w oddzielnych plikach Framingham Heart Study.
Ogółem zaobserwowano 38,611 obserwowanych więzi społecznych i rodzinnych z 5124 ego, uzyskując średnio 7,5 węzłów na ego (bez sąsiadów). Na przykład 83% małżonków ego było bezpośrednio i wielokrotnie obserwowanych w czasie badania, a 87% procent ego z rodzeństwem miało co najmniej jedno rodzeństwo w sieci. Dla 10% ego, bezpośredni sąsiad również uczestniczył w badaniu; bardziej ekspansywne definicje sąsiadów przyniosły podobne wyniki.
Łącznie 45% z 5124 ego zostało połączonych przyjaźnią z inną osobą w sieci. Było 3604 wyjątkowych, obserwowanych przyjaźni, dla średniej wynoszącej 0,7 tieru przyjaźni na ego. Ponieważ identyfikacja przyjaźni jest kierunkowa, przebadaliśmy trzy różne rodzaje przyjaźni: przyjaźń postrzeganą przez ego , w której ego identyfikuje zmianę jako przyjaciela; alter-postrzegana przyjaźń , w której alter identyfikuje ego jako przyjaciela; i wzajemna przyjaźń , w której identyfikacja jest odwzajemniona. Postawiliśmy hipotezę, że wpływ społeczny przyjaciela na ego będzie zależał od rodzaju przyjaźni, z najsilniejszymi efektami występującymi we wzajemnych przyjaźniach, a następnie przez przyjaźnie postrzegane przez ego, a następnie przez odmienne przyjaźnie. Nasze rozumowanie było takie, że osoba dokonująca identyfikacji docenia drugą osobę i może chcieć ją naśladować.
Uwzględniliśmy tylko osoby w wieku powyżej 21 lat w dowolnym punkcie obserwacyjnym, a następnie. Na początku badania, 53% ego było kobietami, średni wiek ego wynosił 38 lat (zakres, od 21 do 70), a ich średni poziom wykształcenia wyniósł 13,6 lat (zakres, brak wykształcenia do .17 lat Edukacja).
Dane z badań są dostępne w Framingham Heart Study. Badanie zostało zatwierdzone przez instytutową komisję rekrutacyjną w Harvard Medical School; wszystkie podmioty wyraziły pisemną świadomą zgodę.
Analiza statystyczna
Układaliśmy sieć za pomocą algorytmu Kamada-Kawai18 w oprogramowaniu Pajek.19 Generowaliśmy wideo z sieci za pomocą Social Network Image Animator (znanego jako SoNIA) .20 Sprawdziliśmy, czy nasze dane są zgodne z teoretycznymi modelami sieci, takimi jak jako mały świat, 10 niezależnych od skali, 21 i hierarchicznych typów22 (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie www.nejm.org).
Zdefiniowaliśmy otyłość jako wskaźnik masy ciała (waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) 30 lub więcej
[podobne: olx sokółka, kosmetyczka dla mężczyzn, krynica zdrój uzdrowisko ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Rozprzestrzenianie się otyłości w dużej sieci społecznej ponad 32 lata ad

 1. Pusher pisze:

  Zupełne lekceważenie nietoksycznych terapii

 2. Chicago Blackout pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do medycyna portal[…]

 3. Ryszard pisze:

  Moze i prawda ale lekarze mowia inaczej

 4. Hanna pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do gorzka czekolada[…]

 5. Chicago Blackout pisze:

  Może nieładnie tak krytykować, ale ten artykuł naprawdę jest tragiczny