Rozprzestrzenianie się otyłości w dużej sieci społecznej ponad 32 lata

Częstość występowania otyłości wzrosła z 23% do 31% w ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych, a 66% dorosłych ma nadwagę.1,2 Proponowane wyjaśnienia dotyczące epidemii otyłości obejmują zmiany społeczne, które promują zarówno brak aktywności, jak i spożycie żywności.3 Fakt, że wzrost otyłości w tym okresie nie może być wyjaśniony przez genetykę4,5 i wystąpił wśród wszystkich grup społeczno-ekonomicznych1 zapewnia wsparcie dla szerokiego zestawu wyjaśnień społecznych i środowiskowych. Ponieważ różne zjawiska mogą rozprzestrzeniać się w sieciach społecznościowych, 6-10 przeprowadziliśmy badanie, aby ustalić, czy otyłość może się rozprzestrzeniać z osoby na osobę, prawdopodobnie przyczyniając się do epidemii, a jeśli tak, to w jaki sposób może dojść do rozprzestrzeniania się. O ile otyłość była w przeszłości stygmatyzowana, to jednak postawy mogą się zmieniać.11,12 O ile otyłość jest wynikiem dobrowolnych wyborów lub zachowań, fakt, że ludzie są osadzeni w sieciach społecznych i mają na nich wpływ oczywisty wygląd i zachowania osoby wokół nich sugerują, że przyrost masy ciała u jednej osoby może wpływać na przyrost masy ciała u innych osób. Posiadanie otyłych kontaktów społecznych może zmienić tolerancję osoby na otyłość lub wpłynąć na jej przyjmowanie określonych zachowań (np. Palenie, jedzenie i ćwiczenia). Oprócz takich ściśle społecznych mechanizmów, możliwe jest wystąpienie fizjologicznej imitacji; obszary mózgu odpowiadające czynnościom, takim jak jedzenie, mogą być stymulowane, jeśli działania te są obserwowane w innych.13 Możliwe są nawet zakaźne przyczyny otyłości.14,15
Oceniliśmy sieć 12 067 osób, które przeszły powtarzalne pomiary przez okres 32 lat. Przeanalizowaliśmy kilka aspektów rozprzestrzeniania się otyłości, w tym istnienie w sieci klastrów osób otyłych, związek między przyrostem masy ciała jednej osoby i przyrost masy ciała w jej kontaktach społecznych, zależność tego związku od natury społecznej. (np. powiązania między przyjaciółmi różnych rodzajów, rodzeństwem, małżonkami i sąsiadami), a także wpływ płci, zachowań związanych z paleniem i odległości geograficznej między miejscem zamieszkania osób w sieci społecznej.
Metody
Dane źródłowe
Badanie Framingham Heart zostało zainicjowane w 1948 r., Kiedy 5209 osób zostało zapisanych do oryginalnej kohorty16. Badanie Framingham Offspring rozpoczęło się w 1971 r., Kiedy większość dzieci członków pierwotnej kohorty i ich małżonkowie zostali zapisani do kohorty potomków17. W tej kohorcie 5124 osób prawie nie było strat w następstwie innym niż śmierć; tylko 10 osób opuściło badanie. W 2002 r. Rozpoczęto kohortę trzeciej generacji, składającą się z 4095 dzieci z kohorty potomków. Wszyscy uczestnicy przechodzą badania fizyczne (w tym pomiary wysokości i masy ciała) oraz wypełniają pisemne kwestionariusze w regularnych odstępach czasu.
Sprawdzanie sieci
Do naszych badań wykorzystaliśmy kohorty potomków jako źródło 5124 kluczowych tematów lub ego , jak nazywa się to w analizie sieci społecznościowych. Każda osoba, z którą ego są połączone – w każdym z kohort Framingham Heart Study – może jednak służyć jako alter . Ogólnie rzecz biorąc, 12 067 żywych ego i alter zostało połączone w pewnym momencie w okresie studiów (1971 do 2003).
Aby utworzyć zestaw danych sieciowych, wprowadziliśmy informacje o kohorcie potomstwa do komputera
[więcej w: szczepionka podjednostkowa, piperine forte w aptece, rtg zęba cena ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Rozprzestrzenianie się otyłości w dużej sieci społecznej ponad 32 lata

 1. Cool Whip pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do drzwi mroźnicze[…]

 2. Pepper Legs pisze:

  moje wyniki: tsh 4,400

 3. Przemysław pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dentysta olsztyn[…]

 4. Malwina pisze:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko