Samouczek wideo angioplastyki wieńcowej

Ten pakiet czterech kaset wideo i książki próbuje skierować do praktyków angioplastyki wieńcowej. Książka łączy w sobie 13 tradycyjnych rozdziałów obejmujących różne tematy kliniczne (134 strony) z 32 streszczeniami przypadków (130 stron). Pakiet wideo-instruktażowy obejmuje również cineangiogramy tych 32 przypadków, z udziałem lektora Dr. Clarka, który opisuje, co się robi i dlaczego. Ten pakiet zawiera test 165 pytań (55 pytań wielokrotnego wyboru i 110 pytań typu prawda-fałszywe), których ukończenie (wraz z recenzją książki i taśm) upoważnia czytelnika do 25 godzin w kategorii I kontynuowania edukacji medycznej. Jak stwierdza dr Clark w swoim przedmowie, książka jest zaprojektowana tak, aby zajmować się głównie praktycznymi aspektami angioplastyki wieńcowej, jaka istnieje dzisiaj. . . kładąc nacisk na dobór pacjentów i podejście strategiczne niezbędne w określonych sytuacjach anatomicznych. Czytelnik jest kierowany do innych źródeł informacji o teoriach i mechanizmach . Hildner przedstawia interesujący przegląd historyczny, dokładną dyskusję o bezpośredniej angioplastyce w zawale mięśnia sercowego Hartzler i Kahn, nieco przestarzały przegląd nowych technik Fischella i Stadiusa oraz dyskusja na temat kwestii opieki nad pacjentem przez dwóch członków personelu pielęgniarskiego dr. Clarka (Jenkins i Kotrba-Ottoboni). Pozostałe dziewięć rozdziałów zostało napisanych przez samego dra Clarka i jasno przedstawiają jego poglądy na temat doboru pacjentów, sprzętu, powikłań, restenozy i specyficznych podejść do całkowitej niedrożności, bifurkacji i zmian w przeszczepach żył. Ogólnie rzecz biorąc, rozdziały te opierają się na jego doświadczeniach w San Francisco Heart Institute w latach 1984-1988, bez próby wyciągnięcia szerszej perspektywy z literatury, z wyjątkiem włączenia listy dodatkowych odniesień dla każdego rozdziału. Taśmy wideo pokazują staranne podejście doświadczonego operatora do szeregu różnych sytuacji. Kineangiografia jest kompetentna, a reprodukcja wideo jest znakomita, bardziej niż rekompensata za raczej słabą reprodukcję wybranych ramek klanów w sekcji Prezentacja przypadku książki. Chociaż praktycznie wszystkie przypadki obejmują konwencjonalną angioplastykę, istnieje przypadek, w którym stosuje się Rotablator, a inny obejmuje stent Gianturco-Roubin, jak również dwa przypadki, w których pacjenci otrzymywali wsparcie sercowo-płucne podczas kineangiografii.
Domyślam się, że pakiet ten spodoba się większości mniej doświadczonym wykonawcom przezskórnej angioplastyki wieńcowej, pracując w stosunkowo odizolowanym środowisku, dla których może on zastąpić regularnie zaplanowaną recenzję pacjentów z bardziej doświadczonymi rówieśnikami jako sposób oceny ich technika. Przypadki nagrywane na kasetach wideo prezentują styl, w którym podejmowane są dalsze starania, aby uzyskać najlepszy możliwy rezultat, a osobista duma nie może stanąć na drodze oceny medycznej, gdy konieczna jest interwencja chirurgiczna. Inni operatorzy mogą jednak preferować połączenie bardziej rygorystycznego podręcznika (np. Topol s Text of Interventional Cardiology, Philadelphia: WB Saunders, 1990) z lokalnymi konferencjami, kursami demonstracyjnymi i być może serią wideo z demonstracją wideo PCTA przygotowaną przez dr. Douglas z Emory University.
Donald S. Baim, MD
Beth Israel Hospital, Boston, MA 02215

[więcej w: desderman, darmowe leki po 75 roku życia, piperine forte ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Samouczek wideo angioplastyki wieńcowej

 1. Nickname Master pisze:

  [..] Cytowany fragment: hurtownia włosów naturalnych katowice[…]

 2. Olaf pisze:

  Tydzień temu moja mama dostała ciężkiego udaru niedokrwiennego.

 3. Leon pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu muzeum[…]

 4. Murmur pisze:

  Tez nie dostalam renty,a cisnienie,to mam wysokie.

 5. Dorota pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dieta[…]

 6. Aleksandra pisze:

  Oczywiście, że można przedawkować witaminę C.