Skuteczność endarterektomii tętnicy szyjnej w przypadku bezobjawowego zwężenia tętnicy szyjnej ad 8

Próg 50% dla zmniejszenia średnicy w wyniku zwężenia w naszej próbie plus dodatkowy wymóg pozytywnych badań nieinwazyjnych .6 daje obliczone zmniejszenie pola światła tętniczego, które jest równoważne temu zbadanemu przez Chambers i Norris26. , 27. Może to wyjaśniać porównywalność częstości ipsilateralnych zdarzeń neurologicznych między danymi z Toronto27 a naszymi. W naszym badaniu doszło do wystąpienia klinicznych zdarzeń neurologicznych u około 10% i 18% pacjentów z wysokosprawnym bezobjawowym zwężeniem w jednym i dwóch latach obserwacji. Wykluczenie z niedawno zgłoszonego badania klinicznego dotyczącego pacjentów z wysokim stopniem zwężenia lub zwężeniem o szybko postępującym nasileniu i ich przypisaniem do leczenia chirurgicznego mogło zneutralizować potencjalnie istotne różnice między grupami chirurgicznymi i medycznymi31. Chambers i Norris27 zidentyfikowali również czynniki ryzyka męskiego seksu, choroby serca i nasilenia zwężenia tętnicy szyjnej. Nie mogliśmy wykryć progresji zwężenia tętnicy szyjnej w naszym badaniu, ponieważ stosowanie ultrasonografii duplex w uczestniczących ośrodkach klinicznych nie było jednolite, ale mężczyźni, których badaliśmy, z ich wysoką częstością występowania chorób sercowo-naczyniowych, stanowią grupę wysokiego ryzyka. Nasze wyniki mogą być mniej bezpośrednio związane z pacjentami, którzy nie mają takiego profilu wysokiego ryzyka.
Wnioskujemy, że endarterektomia tętnicy szyjnej w połączeniu z optymalnym leczeniem medycznym może zmniejszyć częstość występowania ipsilateralnych zdarzeń neurologicznych u pacjentów wysokiego ryzyka z potwierdzonym arteriograficznie bezobjawowym zwężeniem tętnicy szyjnej. Jednak nie wszyscy tacy pacjenci powinni być uważani za kandydatów do endarterektomii tętnic szyjnych. Pomimo większego ryzyka przemijającego ataku niedokrwiennego i udaru, większość tych pacjentów umrze w wyniku miażdżycy tętnic wieńcowych. Należy zachować ostrożność przy wyborze osób, które poddadzą się operacji. Ponadto niski wskaźnik powikłań okołooperacyjnych powinien zostać potwierdzony przez audyt kliniczny w każdej instytucji przed rozpoczęciem programu interwencji operacyjnej. Chociaż endarterektomia tętnicy szyjnej nie wydaje się mieć istotnego wpływu na łączną częstość występowania udaru i śmierci w tym badaniu, mocne wnioski dotyczące tej ważnej kwestii muszą czekać na publikację danych z badań klinicznych obejmujących większą liczbę pacjentów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez Program Współpracy Studiów, Medical Research Service, Department of Veterans Affairs.
Jesteśmy wdzięczni dr. James C. Grotta i Allan D. Callow za pomoc i krytykę tego rękopisu oraz Sterling-Winthrop Research, New York i Smith Kline Beecham Consumer Brands, Parsippany, NJ, za dostarczenie aspiryny użytej w badaniu.
Author Affiliations
Z ośrodków koordynujących programy Veterans Affairs Cooperative Studies, Perry Point, Md. I 11 klinik Veterans Affairs.
Prośba o przedruk do Dr. Hobson w Sekcji Chirurgii Naczyniowej, budynek nauk medycznych G-532, 185 S. Orange Ave., University of Medicine and Dentistry of New Jersey, New Jersey Medical School, Newark, NJ 07103. Uczestnicy i uczestnicy centra są wymienione w dodatku.

dodatek
Następujące osoby uczestniczyły w pracach Veterans Affairs Cooperative Study Group
[patrz też: choroba bostońska objawy, ekstrakt z granatu, choroba bostońska wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Skuteczność endarterektomii tętnicy szyjnej w przypadku bezobjawowego zwężenia tętnicy szyjnej ad 8

 1. Jigsaw pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dobry protetyk warszawa[…]

 2. The Happy Jock pisze:

  Nawet się nie spodziewaliśmy się że alergia a nietolerancja

 3. Oliwia pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: implanty zielona góra[…]

 4. Mental pisze:

  skarżę się od paru lat na bóle głowy

 5. Ada pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu komora laminarna[…]

 6. Maksymilian pisze:

  Tak więc jest jednak coś, jakaś alternatywa dla takich osób