Skuteczność endarterektomii tętnicy szyjnej w przypadku bezobjawowego zwężenia tętnicy szyjnej cd

Dla zgłoszonych wyników dwie grupy leczenia porównano na początku badania z testami chi-kwadrat dla danych kategorycznych i testów t dla danych ciągłych. Grupy leczenia porównano testem chi-kwadrat w odniesieniu do połączonych zdarzeń neurologicznych. Skumulowane wskaźniki dotyczące czasu do zdarzenia (ryc. i ryc. 2) zostały oszacowane osobno dla grup chirurgicznych i medycznych metodą Kaplana-Meiera. Grupy leczenia zostały porównane ze statystyką log-rank w odniesieniu do skumulowanych stawek za czas do zdarzenia. Wszystkie porównania statystyczne były dwustronne. Względne ryzyko i 95-procentowe przedziały ufności zostały oparte na modelu proporcjonalnych hazardów Coxa, który obejmuje czas trwania obserwacji8. Wyniki
Ekranizacja
Tabela 1. Tabela 1. Przyczyny wykluczenia pacjentów z badania podczas wstępnego badania przesiewowego pacjentów z 1935 roku. Ośrodki medyczne Eleven Veterans Affairs przeszły badanie 1935 dorosłych pacjentów płci męskiej od kwietnia 1983 r., Do 30 września 1987 r. Pacjenci z klinicznie widoczną lub podejrzaną chorobą sercowo-naczyniową lub mózgowo-naczyniową, którym towarzyszyli w niektórych przypadkach szwalnicy szyjki macicy, zostali skierowani do Laboratorium Naczyniowego do badań nieinwazyjnych. . Spośród nich 444 pacjentów spełniło wszystkie kryteria włączenia i zostało zapisanych do badania. Dwustu jedenastu pacjentów przypadkowo przydzielono do grupy operacyjnej, a 233 pacjentów do grupy medycznej. Przyczyny wykluczenia i liczba pacjentów wykluczonych z każdego powodu podsumowano w Tabeli 1.
Charakterystyka badanych pacjentów przy wejściu
Tabela 2. Tabela 2. Charakterystyka pacjentów przy wejściu. Charakterystykę kliniczną 444 pacjentów (średni wiek, 64,5 roku) przy przyjęciu przedstawiono w tabeli 2. Trzydzieści dwa procent badanych pacjentów miało historię niedokrwiennych zdarzeń z powodu kontenateralnych zwężeń, z których 80 procent było zgłaszanych jako przemijające niedokrwienie. ataki. Pozostałe zostały opisane jako udary z minimalnymi deficytami neurologicznymi. Pacjenci z przeciwobjawowymi zmianami objawowymi byli badani z wszystkimi innymi pacjentami. Oddzielne analizy ich wyników dały wyniki podobne do tych u pacjentów bez objawów. Analiza danych w Tabeli 2 nie wykazała istotnych różnic między grupami chirurgicznymi i medycznymi.
Monitorowanie pacjentów
Rekrutacja pacjentów rozpoczęła się kwietnia 1983 r., A okres obserwacji zakończył się 31 marca 1991 r. Średni (. SD) okres obserwacji, mierzony od momentu wejścia do pierwszego zdarzenia neurologicznego, , utrata obserwacji lub ostatnie badanie wyniosły 47,9 . 27,9 miesięcy. Trzydziestu pięciu pacjentów (20 w grupie chirurgicznej i 15 w grupie medycznej) wycofało się lub nie powróciło w celu kontynuacji w okresie badania. Dla tych pacjentów dostępne były jednak istotne dane uzupełniające, ze średnim okresem obserwacji wynoszącym 40,9 . 25,3 miesiąca.
Badanie dzienników w salach operacyjnych we wszystkich uczestniczących ośrodkach medycznych w okresie rekrutacji wykazało, że 51 pacjentów z rozpoznaniem bezobjawowego zwężenia tętnicy szyjnej poddanych zostało zabiegowi chirurgicznemu bez konieczności przeprowadzenia badań przesiewowych. Pacjenci ci nie mogli zostać uznani za niekwalifikujących się na podstawie ich kart medycznych
[podobne: piperine forte w aptece, choroba bostońska wikipedia, choroba bostońska objawy ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Skuteczność endarterektomii tętnicy szyjnej w przypadku bezobjawowego zwężenia tętnicy szyjnej cd

 1. Dr. Cocktail pisze:

  Article marked with the noticed of: Bóle kręgosłupa[…]

 2. Sara pisze:

  Czytałem, że witamina c zażywana w zbyt dużej ilości wywołuje biegunkę.

 3. Zero Charisma pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do centrum medycyny estetycznej warszawa[…]

 4. Murmur pisze:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 5. Wooden Man pisze:

  Article marked with the noticed of: ortodonta, ortodoncja Kraków[…]

 6. Cross Thread pisze:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków