Uprawnienia prawne i prawne – Izolacja i kwarantanna w przypadku opornej na leki gruźlicy cd

Po pierwsze, sądy nie zdecydowały, jak długo ktoś może być sprawowany przed przedstawieniem rozprawy lub jakie procedury są konieczne w przypadku kwarantanny. Sądy nie zdecydowały jeszcze, jakie prawdopodobieństwo ryzyka uzasadnia krótkoterminowe lub długoterminowe aresztowanie. Nie wyjaśniły też, jakie dowody są potrzebne, aby stwierdzić, że dana osoba jest lub może być zakaźna lub jak infekcyjna osoba musi być w celu uzasadnienia izolacji. Najważniejsze sądy nie wyjaśniły, co należy wykazać, aby stwierdzić, że pacjent jest niesparowany, a zatem zatrzymanie jest najmniej restrykcyjną alternatywą. W przypadku gruźlicy sądy utrzymywały areszt, gdy pacjent poniósł klęskę, podobnie jak przewodniczący, w celu uzyskania porady lekarskiej. Ale nie zastanawiali się, jak mocno musi być udzielona taka rada lub co, jeśli w ogóle, rząd musi zrobić, aby ułatwić przestrzeganie przepisów. W związku z tym nie jest jasne, czy CDC była zobowiązana do zapewnienia głośnikowi bezpiecznej drogi do domu, aby uznać go za niespełniającego wymagań i wymagającego zatrzymania. Inną ważną kwestią jest to, czy mniej restrykcyjne programy zwalczania gruźlicy muszą istnieć, zanim izolację można uznać za najmniej restrykcyjną alternatywę. Na przykład podczas epidemii gruźlicy z lat 90. Nowy Jork nie polegał wyłącznie na nakazach izolacji; zwiększyło fundusze na zwalczanie gruźlicy i bezpośrednio obserwowało terapię oraz przyznało zleceniodawcy zdrowia, że wymaga bezpośredniej terapii – środki, które naukowcy przypisują pomagając powstrzymać epidemię.2 Sądy wskazywały na to, że poszczególni pacjenci nie przestrzegali bezpośrednio obserwowanych terapii. terapia jako uzasadnienie zatrzymania.3 Ten precedens stwarza możliwość, że przymusowa izolacja może nie zostać uznana za konstytucyjną w przypadku braku bezpośrednio obserwowanego programu terapeutycznego.
Bezpośrednio obserwowana terapia nie jest jednak jedyną możliwą mniej ograniczającą alternatywą. Podczas epidemii SARS w 2003 r. Rząd Ontario wydał kilka obowiązkowych nakazów kwarantanny. Zamiast tego opierał się głównie na dobrowolnych kwarantannach w domach lub, w przypadku pracowników służby zdrowia, w miejscach pracy. Ponadto rząd zapewnił wsparcie społeczne i rekompensatę osobom objętym kwarantanną4. Środki takie stanowią reakcję na obawy zainteresowanych społeczności i mogą ułatwić przestrzeganie publicznych porad dotyczących zdrowia. Można je również oglądać – choć są one mało prawdopodobne, aby były wymagane przez sądy – jako mniej restrykcyjne sposoby zmniejszenia ryzyka transmisji.
Jednak w tej po 9/11 epoce po SARS urzędnicy zdrowia publicznego często czują się zmuszeni do wykonywania przymusowych uprawnień. W związku z tym w 2005 r. CDC opublikowało propozycje rozporządzeń, w których wezwano do poszerzenia roli izolacji i kwarantanny bez zapewnienia, że wszystkie sądy indywidualne będą wymagały5. Przepisy te, które są nadal w trakcie przeglądu przez CDC, zezwalają na krótkoterminowe tymczasowe kwarantanny bez żadnych przesłuchanie przez maksymalnie 3 dni robocze. Osoby podlegające kwarantannie bezwyznaniowej byłyby uprawnione do przesłuchania, ale nie zapewniłoby się adwokata i nie byłoby niezależnego decydenta. Co więcej, CDC byłaby w stanie izolować ludzi, nie wykazując, że stanowią one znaczące ryzyko dla innych lub że izolacja była najmniej restrykcyjną alternatywą.
Historia Andrew Speaker pokazuje trudne wybory, przed którymi stoją urzędnicy zdrowia publicznego, rozważając wykorzystanie ich uprawnień do izolacji i kwarantanny
[podobne: hipotermia terapeutyczna, kosmetyczka dla mężczyzn, insuflacja ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Uprawnienia prawne i prawne – Izolacja i kwarantanna w przypadku opornej na leki gruźlicy cd

 1. Natural Mess pisze:

  taki lekarz pod kątem onkologicznym zbada znamiona

 2. Stacker of Wheat pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: usg 3d opole[…]

 3. Broomspun pisze:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

 4. Cereal Killer pisze:

  [..] Cytowany fragment: nefrolog[…]

 5. 101 pisze:

  Zapisałam mamę i zobaczymy jak będzie