Uprawnienia prawne i prawne – Izolacja i kwarantanna w przypadku opornej na leki gruźlicy

Niedawny przypadek adwokata z Atlanty Andrew Speaker skupił się na roli przymusowej izolacji i kwarantanny w kontrolowaniu gruźlicy. W maju, po zdiagnozowaniu lekoopornej postaci gruźlicy, Speaker poleciał do Europy na swój ślub i miesiąc miodowy. Podczas pobytu w nim, testy laboratoryjne w Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) wskazywały, że infekcja Speaker a była szeroko oporna na leki (XDR). Chociaż informacje o tym, co nastąpiło, są różne, wiadomo, że CDC skontaktowało się z Prelegentem i poprosiło go o pozostanie we Włoszech, podczas gdy oni próbowali ustalić, co robić. Obawiając się izolacji we włoskim szpitalu, Marszałek poleciał do Pragi, a następnie do Montrealu, omijając jego włączenie do federalnej listy zakazu lotów, co nie dotyczy lotów poza Stanami Zjednoczonymi. W Montrealu głośnik wynajął samochód; następnie pojechał do Stanów Zjednoczonych dzięki pomocy agenta granicznego, który zlekceważył nakaz aresztowania. Następnie prelegent udał się do nowojorskiego szpitala, gdzie spotkał się z poleceniem CDC ograniczającym jego ruch i wymagającym od niego współpracy z urzędnikami służby zdrowia – podobno pierwsze takie federalne zamówienie wydane w ciągu ponad 40 lat. Kilka tygodni później, podczas gdy mówca był leczony w Narodowym Żydowskim Centrum Medycznym i Badawczym w Denver, testy laboratoryjne ujawniły, że nie miał on gruźlicy XDR, ale zamiast tego miał gruźlicę oporną na wiele leków (MDR). Gruźlica MDR jest oporna na leki pierwszego rzutu izoniazyd i rifampinę. Gruźlica XDR jest również oporna na chinolon i na wstrzykiwany lek drugiego rzutu.
Sprawa głośnika wywołała lawinę uwagi mediów i publicznego oburzenia. Podczas przesłuchań przedstawiciel Bennie Thompson (D-MS), przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby, wykrzyknął: Uniknęliśmy kuli. Kiedy zamierzamy przestać unikać kul i zacząć chronić Amerykanów. 1 Implikacja była jasna: nosiciele gruźlicy zagrażają narodowi. Podobnie jak w przypadku terrorystów, należy im przeciwdziałać dzięki zwiększonym środkom bezpieczeństwa, w tym energicznemu stosowaniu izolacji i kwarantanny. Utracono w toku debaty uznawanie kontroli prawnych dotyczących stosowania przymusowej izolacji i kwarantanny, a także znaczenie takich kontroli dla ochrony zdrowia publicznego.
Leki, których gruźlica MDR i XDR są oporne, zgodnie z definicjami Światowej Organizacji Zdrowia.
Gruźlica MDR
Isoniazid
Rifampin
Gruźlica XDR
Isoniazid
Rifampin
Chinolon *
Co najmniej jedno z następujących: Kanamycyna
Capreomycin
Amikacin

* Chinolony to cyprofloksacyna, ofloksacyna, lewofloksacyna i moksyfloksacyna.
Chociaż terminy są często używane zamiennie, praktyka zdrowia publicznego rozróżnia izolację, która odnosi się do kogoś, takiego jak głośnik, który jest znany jako zakaźny, i kwarantanna, co dotyczy nie-jeszcze chorych osób, które lub które mogły być narażone na chorobę. Podjęcie zarówno izolacji, jak i kwarantanny może być dobrowolne lub zmuszone przez prawo. Chociaż gruźlica jest częściej rozwiązywana przez izolację niż przez kwarantannę, tysiące zostało poddanych kwarantannie w ich domach i innych obiektach w Azji i Kanadzie podczas ostrego zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS) w 2003 roku
[patrz też: olx zakopane, krynica zdrój uzdrowisko, insuflacja żołądka wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Uprawnienia prawne i prawne – Izolacja i kwarantanna w przypadku opornej na leki gruźlicy

 1. Luiza pisze:

  Dlaczego lekarze postepuja tak z pacjentami?

 2. Flint pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dentysta bielsko[…]

 3. Gunhawk pisze:

  Piszta co chceta

 4. Łucja pisze:

  Article marked with the noticed of: odżywki[…]

 5. Mercury Reborn pisze:

  Kiedyś mojej siostrze laryngolog zalecił laser i sollux na zatoki

 6. Jigsaw pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dentysta Warszawa Wola[…]

 7. Bartosz pisze:

  kurcze nie wiem co mam czy pluca czy oskrzela