Walenie w szyję w częstoskurczu nadkomorowym

Gursoy i in. (Wydanie 10 września) powinienem zdefiniować walenie w szyję w ich artykule na temat jego mechanizmu hemodynamicznego. Nigdzie w ich artykule nie ma wyjaśnienia pozornie subiektywnego odczucia, pomimo faktu, że objaw stanowi sedno ich badań. Terminy walenie w szyję i łomotanie karku są często używane z modyfikatorami takimi jak szybki i regularny oraz wolny, nieregularny . Wyjaśnienie tego wyraźnie wyróżniającego się zjawiska może pomóc w jego akceptacji w książkach informacyjnych w przyszłości.
Charles K. Tashima, MD
1213 Hermann Dr., Houston, TX 77004
Odniesienie1. Gursoy S, Steurer G, Brugada J, Andries E, Brugada P. Hemodynamiczny mechanizm uderzania w szyję w częstoskurczu przedsionkowo-komorowego z powrotem. N Engl J Med 1992; 327: 772-774
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
W ich interesującym artykule Gursoy i in. wyjaśnić pojawienie się szczytów wysokiego ciśnienia w prawym przedsionku podczas częstoskurczu przedsionkowo-komorowego z powodu fuzji fal A i V.
Fale V powstają w wyniku przedsionkowego wypełnienia przez żylny powrót podczas skurczu komory.1 Korzystając z prawej angiografii przedsionkowej, autorzy ładnie demonstrują przepływ wsteczny krwi z prawego przedsionka do żył obwodowych podczas prawego skurczu przedsionkowego, który występuje prawie równocześnie z skurczem prawej komory. Tak więc, z definicji, nie ma fali V, a szczyt ciśnienia musi wynikać z prawidłowego skurczu przedsionków przeciwko zamkniętym zastawkom trójdzielnym, prawdopodobnie powiększonym o falę C, z powodu zamknięcia zastawki trójdzielnej na skurczu prawej komory.
Gerjan de Weerd, MD
Albert Meyer, MD
Freek WA Verheugt, MD
Free University Hospital, 1081 HV Amsterdam, Holandia
Odniesienie1. Braunwald E, wyd. Choroba serca: podręcznik medycyny sercowo-naczyniowej. 4 ed. Filadelfia: WB Saunders, 1992: 187.
Google Scholar
Gursoy i in. nie byli w stanie wyjaśnić, dlaczego pacjenci z częstoskurczem komorowym przedsionkowo-komorowym, którzy mają duże fale A i V, odczuwają uderzanie w szyję, ale nie mają takich objawów w prawym górnym kwadrancie mimo znacznego refluksu w żyłę główną dolną.
Jest możliwe, że obecność prawidłowych zastawek żylnych w żyłach szyjnych i podobojczykowych jest częściowo odpowiedzialna za to zjawisko, pośrednio, ponieważ zmniejszają one podatność żylną lub potencjalnie powodują ostre poszerzenie samych żarówek1-3.
Jeffrey Fisher, MD
New York Hospital-Cornell Medical Center, Nowy Jork, NY 10021
3 Referencje1. Fisher J, Vaghaiwalla F, Tsitlik J, i in. Determinanty i znaczenie kliniczne kompetencji żylnej żyły szyjnej. Circulation 1982; 65: 188-196
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Fisher J. Jugular zastawki żylne i objawy fizyczne. Klatka piersiowa 1984; 85: 685-686
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Fisher J. Ponowne odkrycie wewnątrz klatki piersiowej zastawek żylnych. Cardiovasc Rev Rep. 1986; 7: 617-621
Google Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają:
Do redakcji: palpitacje lub bicie palców na szyi określano jako uczucie szybkiego, regularnego bicia w obszarze żył szyjnych, z uczuciem szybkiego regularnego bicia w okolicy przedsercowej lub bez niego Zawory żylne mogą rzeczywiście odgrywać rolę w odczuwaniu bolesności szyi podczas częstoskurczu wewnątrznaczyniowego. Zgadzamy się z dr. De Weerdem i współpracownikami, że refluks jest (przynajmniej częściowo) spowodowany jednoczesnym skurczem przedsionków i komór podczas tachykardii wewnątrznaczyniowej. Jak nazwać różne ugięcia na śledzeniu dla szyjnego lub prawego ciśnienia przedsionkowego podczas arytmii jest kwestią semantyki.
Sinan Gursoy, MD
Erik Andries, MD
Pedro Brugada, MD
Szpital Onze Lieve Vrouw, B9300 Aalst, Belgia
(2)
[podobne: megamed bełchatów, piperine forte w aptece, szczepionka podjednostkowa ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Walenie w szyję w częstoskurczu nadkomorowym

 1. Cereal Killer pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu pielęgniarka warszawa[…]

 2. Ignacy pisze:

  nadwrażliwe jelita i nietolerancja mleka krowiego

 3. Oliwier pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu okulista wrocław[…]

 4. Sky Bully pisze:

  byłam u dermatolożki