Wczesna transplantacja watroby z powodu ciezkiego alkoholowego zapalenia watroby

Badanie opisane przez Mathurina i in. (Wydanie 10 listopada) może mieć silny wpływ na przeszczep wątroby żywych dawców.
Obowiązkowa abstynencja alkoholowa przed transplantacją wątroby po przeszczepie dawcy służy dwóm celom: ocenie zgodności, w tym prawdopodobieństwu ponownego naruszenia, oraz zapewnieniu społeczeństwa, że ??kandydat uzyskał prawo do przeszczepu.2 Mathurin i jego współpracownicy zakwestionowali poprzedni cel, ale nie ten ostatni, który dotyczy spostrzeżeń moralnych poza argumentami opartymi na dowodach.
W regionach Dalekiego Wschodu, w tym w Japonii, zmarłe organy dawcy pozostają ograniczone. Transplantacja wątroby żywego dawcy pozostaje głównym podejściem, a stosowanie tej procedury jest inne na Dalekim Wschodzie niż gdzie indziej. Bez publicznych ograniczeń dotyczących niedoboru narządów, ekspansja wskazań jest kusząca, jak wykazano w przypadku raka wątrobowokomórkowego. 3 Ponieważ abstynencja jest obo wiązkowa4 dla ustanowienia zgodności, a nie dla wywołania poczucia sprawiedliwości, badanie Mathurin et al. apeluje o ponowną ocenę podstaw naszego obecnego podejścia w transplantacji wątroby żywego dawcy, co stanowi dodatkowe obciążenie dla dylematu przeszczepu wątroby żywego dawcy.
Sumihito Tamura, MD
Yasuhiko Sugawara, MD
Norihiro Kokudo, MD
University of Tokyo Graduate School of Medicine, Tokio, Japonia
co.jp
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
4 Referencje1. Mathurin P, Moreno C, Samuel D, i in. Wczesne przeszczepienie wątroby z powodu ciężkiego alkoholowego zapalenia wątroby. N Engl J Med 2011; 365: 1790-1800
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Neuberger J, Webb K. Transplantacja wątroby w przypadku alkoholowej choroby wątroby: wiedza o przyszłości informuje o teraźniejszości. Am J Transplant 2010; 10: 2195-2196
Crossref W eb of Science Medline
3. Todo S, Furukawa H, Tada M. Wskazanie rozszerzające: rola przeszczepu wątroby żywego dawcy w raku wątrobowokomórkowym. Liver Transpl 2007; 13: S48-S54
Crossref Web of Science Medline
4. Yamashiki N, Sugawara Y, Tamura S, i in. Wybór kandydatów na przeszczep wątroby do przeszczepienia wątroby od dorosłego do dorosłego żywego jako jedynej opcji chirurgicznej w schyłkowej chorobie wątroby. Liver Transpl 2006; 12: 1077-1083
Crossref Web of Science Medline
Z praktycznego punktu widzenia, w obszarach, gdzie zapotrzebowanie na narządy znacznie przekracza dostępność, chcielibyśmy dokonać następujących obserwacji. Pomimo bardzo rygorystycznych kryteriów selekcji we wczesnej transplantacji w badaniu opisanym przez Mathurina i wsp. Ponad 10% pacjentów nadal miało nawrót alkoholu, a po dwóch badaniach pozostali dwaj pozostali konsumenci. Wskaźnik recydywizmu jest znaczny, biorąc pod uwagę fakt, że liczba osób po przeszczepie wątroby stanowi mniej niż 2% pacjentów z ciężkim alkoholowym zapaleniem wątroby. Było również 6 zgonów (26) w grupie biorcy, z których 5 wystąpiło w ciągu 2 tygodni po operacji. Tak więc, pomimo poprawy przeżywalności po wczesnym przeszczepieniu, nadal istnieje znaczne ryzyko zgonu. Wyniki tego badania powinny zamiast tego skłonić do rozważenia przeszczepu wątroby żywego dawcy w wysoko wyselekcjonowanej grupie pacjentów. Takie podejście może działać jako dodatkowy środek odstraszający przed recydywą, ograniczając jednocześnie stosowanie narządów ze zwłok dla wciąż kontrowersyjnego wskazania, takiego jak ciężkie alkoholowe zapalenie wątroby.
Savio John, MB, BS
Raymond T. Chung, MD
Massachusetts General Hospital, Boston, MA
org
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
Mathurin i in. wskazują, że przeszczep wątroby jest korzystny w cięÅ ¼kim ostrym alkoholowym zapaleniu wątroby, które jest oporne na leczenie. Ta korzyść na poziomie indywidualnym nieuchronnie spowoduje problemy na poziomie populacji w kontekście niedoboru narządów, biorąc pod uwagę dużą częstość występowania marskości wątroby i trudności w przewidywaniu nawrotu alkoholu.
Tabela 1. Tabela 1. Analiza regresji zależnej od czasu Coxa czynników związanych z nawrotem alkoholu w badaniu TRANSCIAL. Przeanalizowaliśmy wyniki randomizowanego badania, w którym bezpośredni wykaz przeszczepów wątroby porównano ze standardową opieką u pacjentów z alkoholową marskością wątroby typu B w skali Childa-Pugha.1 Nasze badanie nie wykazało korzyści z przeżycia związanego z natychmiastowym umieszczeniem w wykazie i podkreśliło zwiększone ryzyko raki pozawątrobowe. Przeprowadziliśmy jednak regularnie zaplanowane wywiady z pacjentami i ich krewnymi oraz systematyczne pomiary stężenia alkoholu we krwi i moczu przez 5 lat, a następnie przeanalizowaliśmy za pomocą analizy wielu czynników predyktory nawrotu alkoholu. Zaskoczyło nas, że przeszczep miał działanie ochronne (tabela 1).
Transplantacja wątroby może wywołać pozytywn [podobne: leczenie psychoterapeuta, stomatolog, kardiolog Wrocław ]
[patrz też: wojskowa specjalistyczna przychodnia lekarska, insuflacja żołądka, insuflacja ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Wczesna transplantacja watroby z powodu ciezkiego alkoholowego zapalenia watroby

 1. Twitch pisze:

  Te owsiki to takie cholerstwo

 2. Cosmo pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: lipoliza iniekcyjna warszawa[…]

 3. Manimal pisze:

  Ja polecam suplement wapń

 4. Manimal pisze:

  Article marked with the noticed of: ginekologia[…]

 5. Nikola pisze:

  Jak pojwi się problem to najlepiej iśc z nim do specjalisty