Związek między wrażliwością na insulinę a składem kwasów tłuszczowych fosfolipidów mięśni szkieletowych ad

Aby się zakwalifikować, pacjenci musieli być w wieku 65 lat lub młodsi, mieć względnie dobre zdrowie oprócz obecności choroby wieńcowej i mieć stężenie glukozy w osoczu na czczo mniejsze niż 120 mg na decylitr (<6,7 mmol na litr). To stężenie glukozy w osoczu zostało wybrane, ponieważ stężenia insuliny w surowicy na czczo zapewniają odwrotny wskaźnik wrażliwości na insulinę u osób o niższych wartościach, na podstawie odwrotnych korelacji (r = -0,6 do -0,7) między stężeniem insuliny w surowicy na czczo a wskaźnikami insuliny czułość uzyskana z badań glukozy-clamp4,20. W tej grupie średni wiek (. SD) wynosił 58 . 8 lat, z indeksem masy ciała (waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) 26,7 . 2,4, stężenie glukozy w osoczu na czczo 99 . 9 mg na decylitr (5,5 . 0,5 mmol na litr), poziom insuliny w surowicy 11,8 . 4,9 mikroU na mililitr (84 . 35 pmol na litr), poziom triglicerydów w osoczu 202 . 92 mg na decylitr (2,3 . 1,0 mmol na litr) , poziom cholesterolu 241 . 50 mg na decylitr (6,2 . 1,3 mmol na litr) i cholesterol o dużej gęstości (HDL) na poziomie 35 . 9 mg na decylitr (0,91 . 0,23 mmol na litr). Pacjenci ci byli leczeni różnymi lekami sercowo-naczyniowymi, w tym doustnymi i przezskórnymi azotanami, tiazydowymi lekami moczopędnymi, antagonistami receptorów .-adrenergicznych, lekami blokującymi kanały wapniowe i inhibitorami enzymu konwertującego angiotensynę, z których żadna nie została przerwana przed rozpoczęciem badania. zaczął się.
Rankiem operacji pobrano próbkę krwi żylnej w godzinach od 7:30 do 8:30 po całonocnym poście. Osocze i surowicę przechowywano w temperaturze -20 ° C do późniejszego pomiaru stężenia lipidów i insuliny. Wykonano biopsję mięśnia prostego brzucha (o masie od 100 do 1000 mg), który był odsłonięty na dolnym końcu nacięcia na mostku, wykonano śródoperacyjnie przed rozpoczęciem krążenia pozaustrojowego. Jakikolwiek przylegający tłuszcz i tkankę więzadłową usunięto natychmiast, po czym próbkę mięśnia zaciśnięto szczypcami metalowymi wstępnie schłodzonymi w ciekłym azocie i przechowywano w -70 ° C do czasu analizy.
Grupa 2
Grupa 2 składała się z 13 normalnych mężczyzn. Żaden człowiek nie miał żadnej historii nadciśnienia tętniczego, nieprawidłowej tolerancji glukozy ani choroby wieńcowej i żaden nie przyjmował regularnie leków. Średni wiek (. SD) w tej grupie wynosił 30 . 11 lat, a wskaźnik masy ciała wyniósł 23,0 . 3,0, stężenie glukozy w osoczu na czczo 87 . 8 mg na decylitr (4,8 . 0,4 mmol na litr), poziom insuliny w surowicy. 5,8 . 2,8 mikro U na mililitr (42 . 20 pmol na litr), poziom triglicerydów w osoczu 67 . 51 mg na decylitr (0,8 . 0,6 mmol na litr), poziom cholesterolu 152 . 36 mg na decylitr (3,9 . 0,9 mmol na litr) i cholesterolu HDL na poziomie 37 . 9 mg na decylitr (0,96 . 0,22 mmol na litr).
Dwie próbki krwi podstawowej pobrano w odstępie 20 minut między godziną 8 a 9 rano po całonocnym poście, w celu pomiaru stężenia glukozy w osoczu oraz stężenia insuliny w surowicy i lipidach. Wrażliwość na insulinę określono następnie za pomocą zacisku euglikemiczno-hiperinsulinowego21. Przygotowywany ciągły wlew insuliny (Actrapid HM, Novo Industries, Kopenhaga, Dania) podawano przez 120 minut z szybkością 40 mU na metr kwadratowy powierzchni ciała na minutę w celu uzyskania hiperinsulinemii (poziom insuliny wynoszący około 100 mikro U na mililitr [około 700 pmol na litr])
[podobne: piperine forte w aptece, desderman, wojskowa specjalistyczna przychodnia lekarska ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Związek między wrażliwością na insulinę a składem kwasów tłuszczowych fosfolipidów mięśni szkieletowych ad

  1. Glyph pisze:

    Chory powinien leżeć na boku.

  2. Lady Killer pisze:

    Article marked with the noticed of: stomatolog Warszawa Żoliborz[…]

  3. Kalina pisze:

    nie każdy ból biodra to zaraz coś poważnego