Analiza Asocjacji Genomewide Choroby Tętnicy Wieńcowej ad 8

Niemniej jednak do zbadania tej możliwości potrzebne są dalsze badania w szerszym zakresie tematów. Nasze odkrycia demonstrują główną siłę podejścia do genomu – mianowicie możliwość zidentyfikowania dotychczas nieoczekiwanych loci, które zwiększają podatność na złożone choroby. Jednak mechanizmy leżące u podstaw nowo zidentyfikowanych skojarzeń często nie są od razu oczywiste. Istotnie, mechanizmy kojarzenia sygnałów na chromosomach 9p21.3, 6q25.1 i 2q36.3 z chorobą wieńcową wymagają wyjaśnienia. Podobnie, żadne z loci chromosomowych zidentyfikowanych w połączonej analizie nie było wcześniej silnie związane z chorobą wieńcową. Jednakże, geny w kilku loci (PSRC1 przy 1p13.3, MIA3 w 1q41 i SMAD3 w 15q22,33) odgrywają rolę we wzroście lub hamowaniu komórki. 26-29 Procesy te mają zasadnicze znaczenie dla tworzenia i progresji blaszki miażdżycowej. a także niestabilność płytki nazębnej.30 Nasze wyniki sugerują, że regulacja genetyczna tych procesów odgrywa ważną rolę w rozwoju choroby niedokrwiennej serca i zawału mięśnia sercowego.
Niektóre loci z badania WTCCC, które próbowaliśmy powtórzyć, nie wykazały związku w niemieckim badaniu. Te negatywne dane podkreślają potrzebę uważnego przeglądania powiązań z całym genomem, pomimo ich statystycznej siły, dopóki nie zostaną powtórzone w odpowiednich próbkach walidacyjnych. W tym kontekście należy również zachować ostrożność w odniesieniu do czterech loci zidentyfikowanych w naszej połączonej analizie.31
Naszym głównym celem było zidentyfikowanie loci o znaczącym związku z chorobą wieńcową niezależnie od jakichkolwiek założeń biologicznych. Niemniej jednak platforma genotypowania dała także możliwość zbadania wariantów genetycznych w genach z wcześniej zgłoszonymi skojarzeniami. Rzeczywiście, kilka z nich wykazało istnienie związku w jednym z naszych badań. Jednak tylko SNP w genie lipazy lipoproteinowej posiadały dowody na związek w obu badaniach. To odkrycie jest zgodne z wynikami ostatnich systematycznych badań, które w dużej mierze nie powiodły się w replikacji wstępnych wyników w genach kandydujących.32 Jednak wiele wcześniej zbadanych wariantów genów jest słabo oznaczonych na tablicy GeneChip, co wyraźnie nie obejmuje pełnego zakresu. nawet powszechnej zmienności w tych genach.
To, czy nasze odkrycie da się przełożyć na lepsze zapobieganie lub leczenie choroby niedokrwiennej serca, stanie się jasne dopiero po pewnym czasie i dalszych badaniach. Chociaż iloraz szans dla każdego locus jest niewielki, jak przewidywano w przypadku zaburzenia wielogenowego, szacunki populacji przypisane frakcjom dla trzech potwierdzonych loci są znaczące, zarówno indywidualnie, jak i zbiorczo. Obserwacja ta oferuje potencjał do poprawy ogólnego prognozowania ryzyka wieńcowego. Jednakże osoby badane w obu badaniach miały silny wywiad rodzinny dotyczący przedwczesnej choroby tętnic wieńcowych, który mógł wzmocnić zdolność wykrywania związku z chorobą wieńcową, ale także mógł zwiększyć szacowane ryzyko przypisywane populacji poza przypadkami sporadycznymi, oraz konieczna jest dalsza analiza loci w szerszym zakresie tematów
[podobne: piperine forte w aptece, insuflacja żołądka wikipedia, megamed bełchatów ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Analiza Asocjacji Genomewide Choroby Tętnicy Wieńcowej ad 8

 1. Klaudia pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Endermologia Wrocław[…]

 2. Necromancer pisze:

  Ja używam w kapsułkach kwas hialuronowy

 3. Marlena pisze:

  [..] Odniesienie w tekscie do leki[…]

 4. Captain Peroxide pisze:

  Tez nie dostalam renty,a cisnienie,to mam wysokie.

 5. Vortex pisze:

  Article marked with the noticed of: suplement diety[…]

 6. Artur pisze:

  Co roku co innego pisza