Choroba reumatyczna serca w krajach rozwijających się

Zaledwie 30 lub 40 lat temu gorączka reumatyczna była częstym tematem w czasopiśmie. Wyszukiwanie artykułów na temat gorączki reumatycznej opublikowane przez PubMed w latach 1967-1966 zwróciło 55 artykułów z New England Journal of Medicine – mniej niż w przypadku zapalenia wsierdzia (77), ale więcej niż w przypadku udaru i syfilisu (po 24 zgłoszenia). Podobne wyszukiwania PubMed z dekady 1997-2006 dały zaledwie osiem wpisów dotyczących gorączki reumatycznej. Trend ten dotyczy wszystkich czasopism indeksowanych Medline: średnio 516 artykułów dotyczących gorączki reumatycznej rocznie z 1967 r. Do 1976 r., Ale tylko 172 rocznie w okresie od 1997 r. Do 2006 r. Większość obserwatorów prawdopodobnie uznałaby, że spadek ten jest rozsądnym odzwierciedleniem spadku częstość występowania choroby. Przecież w połowie XX wieku dzieci z gorączką reumatyczną zajmowały wiele łóżek na oddziałach pediatrycznych w krajach uprzemysłowionych – w rzeczy samej całe szpitale zajmowały się leczeniem i rehabilitacją z powodu gorączki reumatycznej. Jednak w drugiej połowie XX wieku gorączka reumatyczna przestała być ważnym problemem zdrowotnym w prawie wszystkich bogatych krajach. Dzisiaj większość lekarzy w tych krajach prawdopodobnie nie spotka się z przypadkiem ostrej gorączki reumatycznej, a ich doświadczenia z reumatyczną chorobą serca będą ograniczone do zmian zawału serca u starszych pacjentów, którzy mieli gorączkę reumatyczną w młodości. Rzeczywistość jest jednak taka, że spadek liczby publikacji odzwierciedla jedynie malejący ciężar chorób wśród mniej niż 20% światowej populacji żyjącej w krajach o wysokim dochodzie. Dla wszystkich innych, reumatyczna gorączka i reumatyczna choroba serca są większymi problemami niż kiedykolwiek wcześniej. Ostatnio oszacowano, że na całym świecie 15,6 miliona osób cierpi na chorobę reumatyczną, a każdego roku odnotowuje się 470 000 nowych przypadków gorączki reumatycznej i 233 000 zgonów, które można przypisać gorączce reumatycznej lub reumatycznej chorobie serca.1 Są to ostrożne szacunki – rzeczywiste liczby prawdopodobnie będą znacznie wyższe. Prawie wszystkie te przypadki i zgony zdarzają się w krajach rozwijających się.
W jaki sposób gorączka reumatyczna stała się rzadkością w bogatych krajach. Nauki medyczne mogą częściowo zyskać, głównie dzięki stosowaniu penicyliny do prewencji pierwotnej, ale większość redukcji wynika z poprawy warunków życia, co spowodowało mniejszy przepełnienie i lepszą higienę, aw konsekwencji ograniczenie transmisji grupy A streptococci. Innymi słowy, gorączka reumatyczna jest chorobą ubóstwa. Na przykładzie Australii i Nowej Zelandii na wiele sposobów uosobieniem chorób ubóstwa i niesprawiedliwości społecznej są przykłady. W tych krajach, które szczycą się standardami życia, które należą do najlepszych na świecie, istnieją rdzenni mieszkańcy, których wielu członków żyje w ubóstwie, z udokumentowanymi wskaźnikami gorączki reumatycznej i reumatycznych chorób serca, które należą do najwyższych na świecie1. Na przykład wśród ludności rdzennej północnej Australii ostra gorączka reumatyczna rozwija się od 0,2 do 0,5% dzieci w wieku szkolnym każdego roku, a ponad 2% osób w każdym wieku ma reumatyczną chorobę serca.
Niefortunną konsekwencją spadku gorączki reumatycznej w krajach uprzemysłowionych była równoległa redukcja w powiązanych badaniach
[przypisy: insuflacja żołądka, piperine forte w aptece, insuflacja żołądka wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Choroba reumatyczna serca w krajach rozwijających się

 1. The Dude pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu wybielanie zębów[…]

 2. Sherwood Gladiator pisze:

  Wszystko na kasę chorych

 3. Sofa King pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dentysta bielsko biała cennik[…]

 4. Alexander pisze:

  Jak olej lniany to tylko świeży i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce

 5. Voluntary pisze:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psycholog warszawa[…]

 6. Melania pisze:

  Cała ta pisanina o witaminie C, E i różnych metalach obecnych w owocach