Medicare w 50 – Początki i ewolucja

width=640Wielu Amerykanów nigdy nie znało świata bez Medicare. Od 50 lat jest niezawodnym gwarantem zdrowia i dobrobytu starszych i niepełnosprawnych Amerykanów, płacąc rachunki medyczne, zapewniając im dostęp do potrzebnych usług opieki zdrowotnej i chroniąc ich przed potencjalnie miażdżącymi wydatkami na zdrowie. Jednakże, tak popularny jak Medicare, Kongres stworzył program dopiero po długiej i głęboko ideologicznej walce, która wciąż odbija się echem w dalszych debatach na temat jej przyszłości. Nie był też program Medicare, który został podpisany przez prezydenta Lyndona B. Johnsona 30 lipca 1965 roku, identyczny z programem, jaki znamy dzisiaj. Kiedy obchodzimy początek 50-lecia Medicare, ten pierwszy raport w dwuczęściowej serii opowiada historię tej niezwykłej inicjatywy opieki zdrowotnej i wyjaśnia, jak doszło do tego, co osiągnął i jak ewoluował w przeszłości. pięć dekad. W drugim raporcie z serii opiszemy bieżące wyzwania programu i przedyskutujemy propozycje dotyczące ich rozwiązania. Początki Medicare
Medicare narodził się z frustracji, desperackiej potrzeby i politycznych okazji. Architekci intelektualni i polityczni programu nie opracowali systemu opieki zdrowotnej dla osób starszych (określanych tutaj jako osoby w wieku 65 lat lub starsze). Począwszy od wczesnych lat trzydziestych, w czasie New Deal prezydenta Franklina D. Roosevelta, oni szukali znacznie większej nagrody: wprowadzenia powszechnego narodowego ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich Amerykanów. Jednak opór ze strony republikanów, konserwatywnych demokratów i zorganizowanej medycyny udaremnił te ambicje. Nawet po tym, jak Harry Truman został pierwszym prezydentem, który bez zastrzeżeń popierał narodowe ubezpieczenie zdrowotne w 1948 roku, jego propozycja utknęła na Kapitolu. Zwolennicy niechętnie stwierdzili, że będą musieli realizować skromniejsze cele, więc celowali w ubezpieczenie zdrowotne dla starszych Amerykanów.
Logika tego nowego podejścia była fascynująca. Sytuacja zdrowotna emerytów była zrozpaczona. Rachunki za opiekę zdrowotną w tej populacji były z grubsza trzykrotnie wyższe niż w przypadku młodszych Amerykanów, ale emeryci nie mieli dostępu do sponsorowanych przez pracodawców pokrycia i nie byli atrakcyjni dla prywatnych ubezpieczycieli na indywidualnym rynku ubezpieczeń zdrowotnych.1 Na początku lat 60. tylko około połowa Amerykanie, którzy mieli 65 lat lub więcej, mieli jakiekolwiek ubezpieczenie zdrowotne, a wiele z ich polis nie zapewniało znaczącej ochrony zdrowia2. Pod względem politycznym osoby starsze były również atrakcyjnym okręgiem wyborczym. Pojawili się w sondażach, a nawet w połowie XX wieku trendy demograficzne pokazały, że ich liczba wzrośnie.
Te okoliczności doprowadziły do szeregu działań kongresowych w latach pięćdziesiątych XX w., Aby uchwalić ustawodawstwo zapewniające ochronę zdrowia emerytowanym Amerykanom. Przygotowując się do kandydowania na prezydenta, młody demokratyczny senator o nazwisku John F. Kennedy stał się silnym senackim zwolennikiem czegoś, co nazwano Medicare. Prowadził kampanię w tej sprawie w 1960 roku, i chociaż przegrał w Senacie Medicare o 52 do 48 punktów w 1962 roku, jego personel spotykał się w Waszyngtonie, w momencie jego zamachu w 1963 roku w Dallas, aby przedyskutować, jak ożywić prawodawstwo.
Medicare stało się częścią dziedzictwa Kennedy ego, do którego zobowiązał się jego następca. Johnson zobaczył także w Medicare ogromną polityczną możliwość zmobilizowania starszych wyborców do kampanii prezydenckiej z 1964 roku. Zwycięstwo osunięcia się Johnsona, które dało mu dużą większość demokratycznych kongresów, znacznie ułatwiło przejście Medicare. Jednak Johnson nie uważał niczego za oczywisty. Wykorzystując swoje niezrównane umiejętności legislacyjne, pracował niestrudzenie nad konserwatywnymi południowymi demokratami, którzy przewodniczyli kluczowym komisjom, które mogłyby nadal blokować Medicare. W negocjacjach z Wilbur Mills (D-AR), przewodniczącym komitetu House Ways and Means, Johnson pomógł opracować ogólne zarysy pakietu legislacyjnego, który ostatecznie wyszedł z komitetu i został przyjęty zarówno przez Izbę, jak i Senat. Pakiet ten obejmował opiekę szpitalną w ramach części A Medicare, opiekę lekarską w ramach części B oraz nowy dodatek, Medicaid. Pomysł Millsa polegał na dodaniu ubogich do pakietu Medicare. Jako zdecydowany przeciwnik krajowego ubezpieczenia zdrowotnego, obliczył, że poprzez ubezpieczenie nie tylko osób starszych, ale także ubogich, pozbawiłby zwolenników ich najbardziej przekonujących argumentów za kompleksowym krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym: konieczność pokrywania kosztów biednych Amerykanów kosztem choroby. Pułapka polityczna Millsa przeciwko rozszerzonemu ubezpieczeniu zdrowotnemu utrzymywanemu do momentu wejścia w życie ustawy o przystępnej cenie (ACA) w 2010 roku.
Przeżywając długi wysiłek, aby przejść pierwsze krajowe ubezpieczenie zdrowotne, a następnie Medicare, Johnson rozumiał jego zwi
[hasła pokrewne: stomatologia estetyczna, stomatologia dziecięca, angiolog ]
[hasła pokrewne: olx zakopane, krynica zdrój uzdrowisko, wirus bostoński wikipedia ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Medicare w 50 – Początki i ewolucja

 1. Wheels pisze:

  czy to moze zagrażać życiu nienarodzonego dziecka?

 2. Lena pisze:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dieta podczas menopauzy[…]

 3. Jigsaw pisze:

  Podobnie jak pieprzyki.

 4. Pluto pisze:

  [..] Cytowany fragment: śliwki[…]

 5. Flakes pisze:

  owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie

 6. Mia pisze:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: choroba meniera[…]

 7. Aleks pisze:

  To było 40 lat temu, a nie zmieniło się pod tym względem nic