Perspektywiczne, zindywidualizowane badanie implantów ślimakowych ad 6

W pracy komunikują się łatwiej i, w zależności od charakteru pracy i poziomu korzyści z implantu, mogą być w stanie podejmować większe obowiązki. Implantacja implantów, którzy nie osiągają takiego poziomu funkcjonowania, otrzymuje mniejsze korzyści. Implant działa jako urządzenie do słuchania wspomagającego, które przekazuje aspekty sygnału mowy, takie jak liczba sylab, intensywność, intonacja i wzorce naprężenia. Funkcje te, w połączeniu z czytaniem ust, zwiększają zdolność komunikowania się w sytuacjach społecznych i zawodowych.
Trwa obawa, że rozwój nowych urządzeń może sprawić, że obecne implanty przestaną być aktualne. To spowodowało, że niektórzy pacjenci poprosili, aby funkcjonujące urządzenie jednokanałowe zostało zastąpione ulepszonym, wielokanałowym implantem. Chociaż średni poziom sprawności poprawia się u pacjentów, którzy otrzymują wielokanałowe implanty, istnieją duże różnice w poziomie wydajności wszystkich pacjentów, niezależnie od rodzaju implantu. Niektórzy biorcy implantów jednokanałowych wykonują badania na wyższym poziomie niż niektórzy biorcy implantów wielokanałowych i nie można przewidzieć, czy pacjent lepiej poradzi sobie z implantem z innym projektem. Badanie to wyraźnie pokazało jednak, że zmiana zewnętrznego sprzętu i strategii przetwarzania mowy istniejącego implantu może mieć istotny wpływ na zrozumienie mowy w otwartym zestawie u konkretnego pacjenta.
Innym problemem związanym z implantami ślimakowymi jest ich bezpieczeństwo. Wcześniejsze badania donoszą o znacznej, ale akceptowalnej szybkości komplikacji chirurgicznych związanych z różnymi implantami8-11. W niniejszym badaniu, w którym uczestniczyła ograniczona liczba chirurgów i operacji przeprowadzonych w ramach protokołu, wykazano, że urządzenia te można implantować z wysokim stopniem bezpieczeństwa.
Ponieważ wydajność biorcy jakiegokolwiek implantu ślimakowego prawdopodobnie zależy w dużej mierze od liczby zachowanych składników neuronalnych (dendrytów, spiralnych komórek zwojowych i włókien nerwu przedsionkowo-ślimakowego), wysoce pożądane byłoby umożliwienie identyfikacji pacjentów prawdopodobnie mieć korzystny wynik. Chociaż znaleźliśmy kilka czynników, które wydawały się mieć wpływ na ogólną wydajność, żaden z nich nie byłby wystarczającym wskaźnikiem prognostycznym.
Badanie to demonstruje wyższość implantów wielokanałowych (implanty i 2) w implantach jednokanałowych (implant 3), zwłaszcza w ich zdolności do umożliwienia pacjentom zrozumienia mowy bez czytania ust. Co więcej, zastosowanie ulepszonego procesora mowy do implantu 2 doprowadziło do znacznie lepszej wydajności w rozpoznawaniu mowy z otwartym zestawem, w porównaniu z wydajnością z oryginalnym procesorem mowy lub implantem 1.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez program wspólnych badań, służba badań medycznych oraz dział badań i rozwoju w resocjalizacji Departamentu Spraw Weteranów.
Author Affiliations
Z New York University School of Medicine, New York (NLC, SBW) oraz z Hines Veterans Affairs Medical Center, Hines, Illinois (SGF).
Prośba o przedruk do Dr. Cohena z Wydziału Otolaryngologii, New York University School of Medicine, 550 First Ave., Nowy Jork, NY 10016
[hasła pokrewne: kosmetyczka dla mężczyzn, rtg zęba cena, olx zakopane ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Perspektywiczne, zindywidualizowane badanie implantów ślimakowych ad 6

 1. Lady Killer pisze:

  Article marked with the noticed of: chwytaki[…]

 2. Seweryn pisze:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

 3. Take Away pisze:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: blogi[…]

 4. Bugger pisze:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 5. Kingfisher pisze:

  [..] Cytowany fragment: trener personalny[…]

 6. Alexander pisze:

  Dzięki opiece lekarza udaje mi się utrzymać dobry stan zdrowia